Timothée Chalamet jako Willy Wonka! Zwiastun zapowiada wielkie widowisko

Końcówka roku miała być zdominowana w kinach przez studio Warner Bros. za sprawą dwóch wielkich premier, których gwiazdorem jest Timothée Chalametem. W Listopadzie do kin wejść miała druga część „Diuny”, ale ostatecznie przeniesiono ją na marzec przyszłego roku. Przesunięciu nie uległa jednak druga z premier z gwiazdorem i filmowa wersja przygód młodego Willy'ego Wonki doczekała się właśnie pełnego zwiastuna.

Timothée Chalamet i tak podbije kina w tym roku?

Wonka” opowiada o tym, jak największy na świecie wynalazca, magik i producent czekolady w nieprawdopodobny sposób stał się ukochanym Willy Wonką, którego znamy dzisiaj. Inspiracją dla produkcji jest niezwykły bohater z „Charliego i fabryki czekolady”, najbardziej znanej książki dla dzieci autorstwa Roalda Dahla, a zarazem jednej z najlepiej sprzedających się pozycji dla dzieci wszech czasów.

W obsadzie są także: Keegan-Michael Key, Rowan Atkinson, Olivia Colman, Jim Carter, Sally Hawkins, Matt Lucas i Tom Davis. Film wyreżyserował Paul King (autor obu części znakomicie przyjętego „Paddingtona”), który wraz z Simonem Farnabym opracował również scenariusz.

zdj. Warner Bros.