To 2 - ikoniczna scena z książki pojawi się w filmie

„To 2” już za kilka miesięcy pojawi się na ekranach kin. Niedawno pojawił się pierwszy zwiastun, a twórcy powoli zaczynają ujawniać coraz więcej szczegółów dotyczących produkcji. Ostatnio dowiedzieliśmy się, że w filmie pojawi się jedna z najbardziej ikonicznych scen z książki.

Mowa tutaj o fragmencie, w którym to jeden z homoseksualnych bohaterów Adrian Mellon, zostaje brutalnie pobity i wrzucony do kanału przez bandę opryszków. Mellona uznaje się za pierwszą z ofiar Pennywise'a w książce. Obecność sceny w drugiej części filmu podczas jednego z ostatnich wywiadów potwierdził scenarzysta, Gary Dauberman.

To jest jedna z najbardziej ikonicznych scen z książki i zawarliśmy ją w filmie. To jest pierwszy atak na osobę w nowożytnej historii Derry, który pokazuje czym to miasteczko się stało. Pennywise oddziałuje na ludzi nawet pozostając w uśpieniu, a to co przytrafiło się Adrianowi jest czystym złem. Prześladowcy z tego fragmentu zachowali się tak dlatego, że byli pod wpływem Pennywise'a i uznaliśmy, że bardzo ważne jest by to pokazać.

„To 2” trafi do kin 6 września 2019 roku. W rolach głównych wystąpią: James McAvoy jako Bill Denbrough, Bill Hader jako Richard Tozier, Jay Ryan jako Ben Hanscom, Isaiah Mustafa jako Mike Hanlon, Jessica Chastain jako Beverly, James Ransone jako Eddie Kaspbrak i Andy Bean jako Stan Uris. Reżyseruje Andy Muschietti.

źródło: HollywoodReporter.com / zdj. Warner Bros.