To będzie najdłuższa część „Mission: Impossible”! Rekordowy czas trwania serii

To będzie najdłuższa misja Ethana Hunta. Na nieco ponad miesiąc przed premierą filmu „Mission: Impossible – Dead Reckoning” poznaliśmy w końcu jego czas trwania. Szykuje się wyjątkowo długi seans!

Nowe „Mission: Impossible” będzie najdłuższym filmem serii

Mamy już potwierdzenie, że „Mission: Impossible – Dead Reckoning” będzie najdłuższą odsłoną serii. Ósma część potrwa bowiem aż dwie godziny i 36 minut bez napisów końcowych. Film pobije więc dotychczasowy rekord swojego bezpośredniego poprzednika, czyli produkcji „Mission: Impossible Fallout” z 2018 roku, która trwała dwie godziny i 27 minut. Seria podąża tym samym za panującym w ostatnich latach w Hollywood trendem, który sprawia, że blockbustery trwają coraz częściej około dwóch i pół godziny. Pierwsza odsłona „Mission: Impossible” z 1996 roku trwała tylko godzinę i 50 minut, a druga część dwie godziny i 4 minuty. W „Mission: Impossible 3” trend został podtrzymany, ale czas trwania wzrósł tylko o dwie minuty. Z kolei w przypadku „Ghost Protocol” było to już dwie godziny i 13 minut. Dopiero „Rogue Nation” przełamał ten trend i trwał dwie godziny oraz 11 minut.

Tom Cruise na tropie globalnego spisku w „Mission: Impossible – Dead Reckoning” 

Ethan Hunt (Tom Cruise) i jego zespół IMF rozpoczynają swoją najniebezpieczniejszą misję. Są na tropie nowej, przerażającej broni, która zagraża ludzkości. Muszą zdążyć, zanim broń wpadnie w niepowołane ręce. Stawką jest kontrola nad przyszłością i losami świata. Kiedy mroczne siły z przeszłości Ethana zbliżają się, rozpoczyna się śmiertelny wyścig dookoła globu. W obliczu tajemniczego, wszechpotężnego wroga Ethan jest zmuszony uznać, że nic nie ma większego znaczenia niż jego misja – nawet życie tych, na których mu najbardziej zależy.

Dwie finałowe „Mission: Impossible” będą ze sobą ściśle połączone. Pierwsza odsłona, „Dead Reckoning” trafi do kin 14 lipca tego roku. Obok Cruise'a w głównych rolach powrócą znani z poprzednich filmów: Vanessa Kirby jako Biała Wdowa, Rebecca Ferguson jako Ilsa i Simon Pegg jako Benji Dunn. Główna obsada filmu pojawi się również w zaplanowanej już na czerwiec 2024 roku części ósmej, która będzie wielkim finałem trwającego od niemal trzydziestu lat cyklu widowisk akcji.

źródło: ign. com / zdj. Paramount Pictures