„To był świetny występ, ale nikt o tym nie mówi, bo byłam naga” – gwiazda „Euforii” o swej kreacji w hicie HBO

Sydney Sweeney („Biały Lotos”, „Pewnego razu w... Hollywood”), która najlepiej znana jest ze swej roli Cassie w popularnym serialu HBO pt. „Euforia”, wypowiedziała się na temat sporej ilości scen erotycznych z jej udziałem. Jak można dowiedzieć się z wywiadu, aktorka poprosiła twórcę, Sama Levinsona o wycięcie niektórych z nich w obawie przed kontrowersjami.

Zarówno debiutancka, jak i kolejna odsłona „Euforii” przedstawia perypetie grupy nastolatków z jednej ze szkół średnich w Kalifornii. W drugim sezonie hitowego serialu HBO postać grana przez Sweeney stała się jedną z najważniejszych bohaterek fabuły, a wątek jej bohaterki wydaje się być jedną z centralnych osi narracyjnych nowej serii. Dotychczas wyemitowane zostały trzy odcinki drugiego sezonu i w każdym z nich wątkowi Cassie poświęcono wiele miejsca

Sydney Sweeney opowiada o pracy nad scenami erotycznymi w serialu „Euforia”

Fani „Euforii” z pewnością zauważyli, że nawet jak na standardy serialu, w drugim sezonie produkcji Sweeney bierze udział w sporej liczbie scen rozbieranych. 24-letnia aktorka poruszyła temat m.in. właśnie scen seksu w rozmowie z dziennikarką Independent, zwracając uwagę na bezpieczeństwo współpracy z Levinsonem, prośbę pozbycia się części materiału, a także wcześniejsze doświadczenia z pracy na planie podczas tego typu zadań.

Były momenty, w których Cassie miała występować topless, a ja mówiłam Samowi: „Nie sądzę, żeby to było tutaj konieczne”. On na to: „OK, nie potrzebujemy tego”. Nigdy nie czułam, żeby Sam na mnie naciskał albo próbował wepchnąć nagą scenę do serialu. Kiedy nie chciałam tego zrobić, nie zmuszał mnie.

Sprawdźcie też: „Euforia” sezon drugi – zwiastun czwartego odcinka serialu HBO.

Sydney Sweeney o kontrowersjach oraz poprzednich doświadczeniach pracy nago 

sydney-sweeney-euphoria-cassie hbo.jpg

Aktorka wspomniała także o coraz częściej wykorzystywanej przy tego typu produkcjach obecności koordynatora ds. intymności. Osoba zatrudniona na tym stanowisku dba o bezpieczne warunki pracy podczas kręcenia scen erotycznych, a także o dobre samopoczucie aktorów i aktorek biorących w nich udział. Jak wspomniała w rozmowie Sweeney, tak było też w przypadku „Euforii”. Sytuację kręcenia serialu HBO aktorka porównała do wcześniejszych doświadczeń, podczas których nie czuła się komfortowo.

Miałam takie doświadczenia, że chciałam tylko wrócić do domu i się wyszorować, bo czułam się obrzydliwie. Nie czułam się komfortowo z moim kolegą z obsady czy ekipą i po prostu nie czułam, że moja postać mogłaby to robić.

W tej samej rozmowie Sweeney poruszyła również kwestię szkodliwego postrzegania jej występu jedynie przez pryzmat scen erotycznych z jej udziałem. Liczne nagie sceny, w których aktorka brała udział, żywo krążą w internecie, w związku z czym odtwórczyni roli Cassie obawia się negatywnych wypowiedzi ze strony publiczności i zaszufladkowania jej roli.

Jestem bardzo dumna z mojej pracy w „Euforii”. Myślę, że to był świetny występ, ale nikt o tym nie mówi, bo byłam naga. Wystąpiłam w „Białym Lotosie” i nagle krytycy zwracają zaczęli zwracać na mnie uwagę. Ludzie mnie kochają, mówią: „O mój Boże, ciekawe w czym teraz zagra?”. A ja na to: „Czy nie widzieliście tego w „Euforii” albo Opowieści podręcznej?” To jest coś, co niepokoi mnie już od jakiegoś czasu.

Zerknijcie na: Gigantyczny skok popularności serialu „Euforia”. „Pozłacany wiek” z solidnym otwarciem

O czym opowiada drugi sezon serialu „Euforia”? Starzy i nowi członkowie obsady 

drugim sezonie serialu, pośród wielu przeplatających się osobistych historii w mieście East Highland, 17-letnia Rue (w tej roli ponownie Zendaya, wyróżniona za swoją kreację w poprzednim sezonie nagrodą Emmy) musi odnaleźć nadzieję, balansując jednocześnie między presją wywoływaną przez miłość, stratę i uzależnienie.

Oprócz Sweeney i Zendayi w skład obsady serialu wchodzą m.in. Maude ApatowAngus CloudEric DaneAlexa DemieJacob ElordiBarbie FerreiraNika KingStorm ReidHunter SchaferAlgee Smith i Sydney Sweeney. W drugiej serii do ekipy aktorskiej dołączyli Dominic Fike, Minka Kelly  oraz raper Demetrius „Lil Meech” Flenory Jr. 

Wszystkie odcinki serialu „Euforia” możecie oglądać za pośrednictwem platformy HBO GO.

Źródło: Independent / Zdj. HBO