To koniec serialowych przygód Supermana i Lois Lane. To będzie ostatni sezon hitu HBO Max

Nie będzie kolejny serialowych przygód Supermana i Lois Lane. Popularna produkcja emitowana w Polsce przez platformę HBO Max zakończy się po czterech sezonach.

Koniec serialu superbohaterskiego „Superman i Lois

Mamy już pewność, że serial „Superman i Lois” tworzony przez stację The CW zostanie zakończony wraz z nadchodzącą czwartą serią. Produkcja, której gwiazdami są Tyler Hoechlin i Elizabeth Tulloch nie została przedłużona na piąty sezon i czeka nas już tylko 10 odcinków z przygodami potężnego herosa i jego rodziny. Premiera czwartego, i jak się właśnie okazało finałowego sezonu, planowana jest na 2024 rok.

„W ciągu ostatnich trzech sezonów Superman i Lois  na nowo zdefiniowali zarówno superbohaterski gatunek, jak i rodzinny dramat. Tyler, Elizabeth i cała obsada z wielką łatwością zaprezentowali na ekranie te klasyczne postacie i nadali im nową głębię i złożoność, które nigdy wcześniej nie widzieliśmy w świecie Supermana” – tak z serialem pożegnał się Brad Schwartz odpowiadający za serialowe produkcje w The CW Network. W swoim oświadczeniu podziękował też całej ekipie realizującej serial oraz obsadzie za ich wieloletnią pracę przy projekcie.

Problemy sygnalizujące zbliżający się koniec serialu pojawiły się jeszcze przy okazji ogłoszenia przedłużenia na czwarty sezon. Stacja wprowadziła wówczas cięcia budżetowe, które poskutkowały między innymi zwolnieniem niektórych scenarzystów i zrezygnowania z części aktorów. Ze względu na konieczność tworzenia efektów specjalnych serial jest jedną z najdroższych produkcji The CW i obniżenie budżetu będzie dla niego najbardziej bolesne. Twórcy chcieli jednak, aby historia Supermana i Lois doczekała się odpowiedniego zakończenia.

źródło: deadline.com / zdj. The CW