To koniec „Yellowstone”? Matthew McConaughey zostanie gwiazdą kontynuacji po odejściu Costnera

Przyszłość serialu „Yellowstone” stanęła pod gigantycznym znakiem zapytania. Najnowsze informacje z obozu Paramount wskazują na to, że produkcja może zakończyć się jeszcze w tym roku po wyemitowaniu ostatnich odcinków piątego sezonu. Powodem wcześniejszego zakończenia popularnej produkcji Sheridana ma być konflikt harmonogramów Kevina Costnera. Już teraz mówi się jednak o kontynuowaniu sagi rodziny Duttonów, w nowym serialu, którego gwiazdą zostanie Matthew McConaughey.

Nieoficjalne przecieki wskazują na to, że Paramount Network zamierza zakończyć emisję swojego najpopularniejszego serialu w obecnej formie i stanie się to już po piątym sezonie, który aktualnie przebywa na kilkumiesięcznej przerwie. W planach pozostaje natomiast rozszerzenie franczyzy „Yellowstone”, ale tym razem nie o prequel, a o pełnoprawną kontynuację. Rozmowy na temat objęcia stanowiska głównej gwiazdy nowego serialu prowadzi obecnie Matthew McConaughey. Na razie nie jest jeszcze jasne, które gwiazdy „Yellowstone” zameldują się na pokładzie nowej produkcji, ale mówi się, że kilka głównych aktorów będzie miało swój udział w nowym projekcie.

Głównym powodem zakończenia serialu „Yellowstone” ma być problem z harmonogramem Kevina Costnera i wynikających z tego nieporozumień. Główny gwiazdor serialu zabiegał ostatnio o skrócenie swojego okresu zdjęciowego z 65 do 50 dni, które chciał spędzić na planie pierwszej połowy piątej serii. W przypadku kolejnej części aktualnego sezonu aktor oczekiwał, że spędzi na planie zaledwie tydzień. Wynika to najprawdopodobniej z faktu, że Costner zajmuje się aktualnie reżyserią i graniem głównej roli w swoim westernowym eposie „Horizon”. Jego wymagania miały jednak doprowadzić do konfliktu z Taylorem Sheridanem, który był sfrustrowany żądaniami Costnera. Zakulisowe źródła donoszą też, że zachowanie Costnera wpływało negatywnie na morale innych gwiazd serialu takich jak: Luke Grimes, Kelly Reilly, Wes Bentley, Cole Hauser, Kelsey Asbille i Gil Birmingham

Sprawdź też: „Yellowstone” w końcu zawita do Polski. Jakie seriale i filmy SkyShowtime zaoferuje na start?

Nieoficjalnie mówi się, że przedstawiciele Paramount nie doszli do porozumienia z aktorem i zamierzają skupić się na realizowaniu nowego projektu, zamiast kontynuować „Yellowstone” z Costnerem na pokładzie. Sheridan zamierza stworzyć kontynuację serialu, a Matthew McConaughey prowadzi rozmowy na temat zostania głównym gwiazdorem nowego projektu. Nie jest jeszcze jasne, czy jego akcja zostanie osadzona na ranczu Duttonów w Montanie, ale podobnie jak „Yellowstone” serial będzie pierwotnie emitowany na kanale Paramount Network, a następnie stanie się wyłącznie dostępny na platformie Paramount+. Zakulisowe źródła przekonują, że projekt jest czymś więcej niż pomysłem i jego realizacja wynika z ciągłych nieporozumień dotyczących tego, że Costner jest gotów poświęcić coraz mniej czasu na kręcenie „Yellowstone”. 

źródło: deadline.com / zdj. Paramount Network