To najbardziej zmysłowy film roku. Paul Mescal i Andrew Scott w zwiastunie „Dobrych nieznajomych”

W sieci pojawił się nowy zwiastun „Dobrych nieznajomych”. Projekt w reżyserii Andrew Haigha („45 lat”) jest adaptacją kultowej powieści „Obcy” autorstwa Taichiego Yamady. W rolach głównych pojawiają się Paul Mescal („Aftersun”) oraz Andrew Scott („Fleabag”).

Głównym bohaterem filmu jest Adam, samotny scenarzysta, który nawiązuje relację ze swoim tajemniczym sąsiadem – Harrym. Od tego momentu życie Adama zmienia się diametralnie, a dziwne zbiegi okoliczności z jego przeszłości zaczynają przejmować nad kim kontrolę. Co więcej, mężczyzna odkrywa, że dwie osoby, które bardzo przypominają jego zmarłych rodziców, mieszkają w domu jego dzieciństwa.

Choć literacki oryginał rozgrywa się w latach 80. w Tokio, tłem dla adaptacji Haigha stał się współczesny Londyn. Brytyjski filmowiec sam zaadaptował tekst Yamady. Obok Mescala i Scotta na ekranie zobaczymy również m.in. Claire Foy („The Crown”) oraz Jamiego Bella („Billy Elliot”).

Choć za oceanem premiera filmu odbędzie się jeszcze w tym miesiącu, w Polsce na debiut „Dobrych nieznajomych” trzeba będzie poczekać jeszcze parę miesięcy. Do rodzimych kin dramat trafi dopiero 9 lutego 2024 roku

zdj. Searchlight Pictures