To najmroczniejszy Batman w historii? Pierwsze opinie o filmie z Robertem Pattinsonem

Na początku przyszłego roku do kin trafi The Batman”, najnowsza interpretacja przygód Mrocznego Rycerza, w którego wciela się Robert Pattinson. Po niedawnym zakończeniu zdjęć studio Warner Bros. przeprowadziło ostatnio pierwsze pokazy filmu, co zaowocowało pierwszymi opiniami na temat produkcji wyreżyserowanej przez Matta Reevesa.

Jak donosi kilka amerykańskich źródeł, w ostatnich dniach odbyły się pierwsze pokazy testowe nowego filmu o Batmanie i kilka osób zaproszonych na pokaz podzieliło się już swoimi pierwszymi opiniami o nowej produkcji z Mrocznym Rycerzem. Pokaz miał trwać trzy godziny, więc możemy zakładać, że wyświetlono wersję, która nie została jeszcze w pełni zmontowana i przycięta. Niemniej jednak z opinii widzów wyłania się obraz niezwykle mrocznego, wręcz przerażającego widowiska o Batmanie, które w pewnych momentach może nawet przypominać horror – na ekranie pojawia się ponoć krew, ale jest małoprawdopodobne, aby film ostatecznie otrzymał kategorię wiekową R, ponieważ Batman jest zbyt rozpoznawalną marką i może zapewnić zdecydowanie większe wpływy w przypadku produkcji PG-13. Pochwały zbiera cała główna obsada, począwszy od Roberta Pattinsona wcielającego się w Batmana, przez Paula Dano, któremu przypadła rola Człowieka-Zagadki, skończywszy na Zoe Kravitz grającej Catwoman.

Dowiadujemy się także, że Batman grany przez Pattinsona, to powrót do interpretacji Mrocznego Rycerza, który nie zabija i w filmie znajduje się podobno scena, w której jest to wyraźnie zaznaczone. Jeśli chodzi o głównego złoczyńcę, to opinie podkreślają, że Dano wypada w tej roli wyjątkowo przerażająco i kradnie każdą sekundę na ekranie. Chwalone są także sceny walki, w tym te, w których uczestniczy Catwoman. Okazuje się też, że znaczącą rolę w filmie ma odgrywać Alfred grany przez Andy'ego Serkisa.

Premiera filmu The Batman” zaplanowana została na 4 marca 2022 roku.

zdj. Warner Bros.