To on zorganizował słynny Marsz na Waszyngton. Barack Obama nakręcił o nim film

Netflix pokazał debiutancki zwiastun filmu biograficznego pt. „Rustin”, który przybliży współczesnym widzom sylwetkę Bayarda Rustina, amerykańskiego działacza ruchu praw obywatelskich, doradcy Martina Luthera Kinga i głównego organizatora słynnego Marszu na Waszyngton z 1963 roku. W tytułowej roli występuje Colman Domingo, gwiazdor takich tytułów jak „Fear The Walking Dead” czy „Euforia”.

Biografia prześledzi szereg wyzwań Rustina mierzącego się z zorganizowaniem legendarnego Marszu, który przyczynił się do zniesienia segregacji rasowej w Stanach Zjednoczonych. W oficjalnym opisie filmu Netfliksa czytamy: „Rustin był jednym z największych aktywistów, jakich kiedykolwiek znał świat. Rzucał wyzwanie autorytetom, nigdy nie przepraszał za to, kim był, w co wierzył ani kogo pragnął. I nie wycofał się. Tworzył historię, a w zamian został zapomniany”.

Sprawdź też: Iger obrażony, Sarandos poważnie zaniepokojony. Tak szefowie Disneya i Netfliksa zareagowali na żądania strajkujących

Wraz z Domingo obsadę projektu tworzą również m.in. Chris RockJeffrey Wright, Da'Vine Joy Randolph, Bill Irwin, Gus Halper, Audra McDonald oraz Aml Ameen wcielający się w Martina Luthera Kinga. „Rustin” jest pierwszą fabułą autorstwa przez Higher Ground Productions, firmy założonej przez Baracka i Michelle Obamę. Za kamerą stanął George C. Wolfe.

Rustin” trafi do oferty Netfliksa dokładnie 17 listopada.

Źródło i zdj. Netflix