To on zostanie nowym Supermanem? Oto kandydaci do zagrania Clarka Kenta, Lexa Luthora i Lois Lane

Poszukiwania nowego Supermana wkraczają w decydującą fazę. James Gunn rozpoczyna castingi do głównych ról w swoim filmie „Superman Legacy”, który zapoczątkuje nową serię o przygodach Człowieka ze stali. Poznaliśmy nazwiska aktorów, którzy mogą wcielić się w nowe wersje popularnych bohaterów DC Comics. Oto kandydaci do zagrania Clarka Kenta, Lexa Luthora i Lois Lane.

To ona zagra nowego Supermana? Jest trzech kandydatów

David Corenswet superman.jpg

Jednym z głównych pretendentów do zagrania nowego Supermana jest David Corenswet, aktor którego niedawno mogliśmy oglądać obok Mii Goth w horrorze „Pearl”. W swoim dorobku ma też serial „Hollywood” od Netfliksa. Aktor ma wziąć udział w testowych nagraniach, które rozpoczną się pod koniec maja lub na początku czerwca. W grze o rolę Człowieka ze stali jest też dwóch innych kandydatów, ale ich nazwiska na razie nie zostały ujawnione.

Wcześniej z rolą Supermana łączony był jeszcze Jacob Elordi, którego mogliśmy oglądać w serialu Euforia, ale zakulisowe źródła podają, że nie była to nigdy poważna kandydatura. Na wczesnym etapie do roli przymierzani byli także aktorzy Tom Brittney i Andrew Richardson.

Cztery kandydatki do zagrania Lois Lane

lois lane kandydatki do roli.jpg

Trwają też poszukiwania aktorki do zagrania nowej interpretacji Lois Lane. Z rolą odważnej reporterki z Daily Planet łączone są Emma Mackey występująca w serialu Sex Education” platformy Netflix, która pojawi się w lipcu na ekranach kin w filmie Barbie” oraz Rachel Brosnahan, laureatka Emmy i główna gwiazda serialu Wspaniała pani Maisel”. Kolejne dwie kandydatki to Phoebe Dynevor znana z Bridgertonów” oraz Samara Weaving, która ostatnio pojawiła się w Krzyku 6”. Nie jest jednak jasne, które z nich przeszły do etapu testowych nagrań Mówi się natomiast, że najlepiej na przesłuchaniu wypadła Rachel Brosnahan, ale fakt, że aktorka ma już 32 lata może być przeszkodą w otrzymaniu roli u Gunna, który chce skupić się na pokazaniu młodszego Supermana i szuka aktorów, który nie przekroczyli jeszcze trzydziestki.

Lexa Luthora już znamy? Nicholas Hoult łączony z rolą złoczyńcy

nicholas hoult lex luthor.jpg

Jak na razie źródła blisko studia Warner Bros. sugerują, że część z tych nazwisk na pewno nie przejdzie do kolejnego etapu castingu, a sam wybór jest jeszcze na wczesnym etapie i nie doczekamy się oficjalnych ogłoszeń w najbliższym czasie. Co jednak ciekawe, mówi się, że mamy już murowanego kandydata do zagrania Lexa Luthora w filmie od Jamesa Gunna. Ma nim być Nicholas Hoult, aktor występujący ostatnio w filmie Renfield”. Niektóre źródła sugerowały, że aktor mógłby nawet zagrać samego Clarka Kenta, ale teraz mówi się o roli największego przeciwnika Człowieka ze stali. Jest to o tyle interesujące, że kilka lat temu to właśnie Hoult był obok Pattinsona głównym kandydatem do zagrania nowego Batmana.

Prace na planie „Superman Legacy” ruszą na początku przyszłego roku. Zdjęcia będą kręcone w Atlancie w stanie Georgia. Kinowa premiera filmu odbędzie się 11 lipca 2025 roku.

źródło: hollywoodreporter.com / zdj. Warner Bros. Discovery / Netflix / Prime Video / Disney