To oni stworzą filmową grupę „Thunderbolts”. Obsada filmu Marvela ujawniona

Marvel ujawnił skład swojej kolejnej filmowej drużyny. Wiemy, już kto pojawi się w głównych rolach w zespole Thunderbolts. Wśród jego członków znajdzie się sporo postaci, które debiutowały za sprawą solowego filmu o Czarnej Wdowie.

Za scenariusz filmu „Thunderbolts” odpowiedzialny jest Eric Pearson pracujący dla Marvela przy filmie o Czarnej Wdowie oraz produkcji „Thor: Ragnarok”. Wyreżyserowanie produkcji zajmie się natomiast Jake Schreier znany przez długi czas głównie jako twórca teledysków Kanye Westa i Kendricka Lamara. Film skupi się na grupie antybohaterów, która zostaje wysłana przez rządową agencję na tajną i wyjątkowo niebezpieczną misję. W szeregach tytułowej grupy pojawią się: Jelena Belova (Florence Pugh), Red Guardian (David Harbour), Ghost (Hannah John-Kamen), Taskmaster (Olga Kurylenko), US Agent (Wyatt Russell) i Zimowy żołnierz (Sebastian Stan). Nad grupą będzie czuwała Contessa Valentina Allegra de Fontaine (Julia Louis-Dreyfus).

Prace na planie „Thunderbolts” wystartują latem 2023 roku. Z kolei kinowa premiera filmu odbędzie się 26 lipca 2024 roku i zakończy piątą fazę MCU.

thunderbolts.jpg 

zdj. Marvel