To się dzieje! Kontynuacja kultowej „Gorączki” zostanie nakręcona w 2024 roku

Przez lata wydawało się, że plany na stworzenie kontynuacji kultowej „Gorączki” są jedynie mrzonką, ale od kilku miesięcy perspektywa realizacji filmu stawała się coraz realniejsza. Michael Mann potwierdził właśnie, że nie ma już odwrotu, i zdjęcia do „Gorączki 2” wystartują w 2024 roku!

Gorączka 2” powstanie! Zdjęcia ruszą w 2024 roku

Michael Mann potwierdził właśnie w rozmowie z Claytonem Davisem z portalu Variety, że po latach przygotowań planuje w końcu realizację zdjęć do „Gorączki 2” w 2024 roku i aktualnie pracuje już tylko nad wprowadzaniem ostatnich poprawek w scenariuszu. Film będzie jednocześnie kontynuacją i prequelem kultowego thrillera akcji, w którym niezapomniany duet stworzyli na ekranie Robert De Niro i Al Pacino.

Jeśli zdjęcia do filmu wystartują w ciągu najbliższych kilku miesięcy, to możemy spodziewać się, że „Gorączka 2” pojawi się w kinach już w drugiej połowie 2025 roku. Wtedy mielibyśmy okazję do świętowania premiery kontynuacji w 30. rocznicę debiutu pierwszej części. Przy nieco późniejszym terminie wejścia na plan w grę będzie wchodziła premiera zaplanowana już na 2026 rok. Wszystko jednak wskazuje na to, że prędzej czy później w końcu doczekamy się realizacji tej produkcji, o której mówiło się przez ostatnie kilka lat.

Kto zastąpi Roberta De Niro i Ala Pacino?

Gorączka 2 Robert De Niro i Al Pacino

W zeszłym roku Michael Mann sugerował, że realizacja nowej „Gorączki” będzie uzależniona od powodzenia jego ostatniego filmu, produkcji „Ferrari”, ale wygląda jednak na to, że tak się nie stanie. Film z Adamem Driverem poniósł finansową klapę (20 mln przychodu przy budżecie wynoszącym 90 mln dolarów) i przeszedł bez większego echa przez sezon nagród. Okazuje się jednak, że studio Warner Bros. widzi potencjał w stworzeniu kontynuacji kultowego akcyjniaka i chce przeznaczyć na niego spore nakłady finansowe.

Film będzie ekranizacją książkowej kontynuacji, która jest jednocześnie prequelem pierwszego filmu. Historia stworzona przez Michaela Manna i Meg Gardiner koncentruje się na kontynuowaniu historii Chrisa Shiherlisa granego w pierwowzorze przez Vala Kilmera, jedynego ocalałego z ekipy Neila McCauleya (De Niro), który ranny, półprzytomny próbuje ukryć się w Koreatown. Szukającego sposobu na ucieczkę z Los Angeles zbiega próbuje dopaść Vincent Hanna (Al Pacino).

Jak na razie z obsadą kontynuacji łączony jest tylko Adam Driver mający zagrać młodego Neila McCauleya, którego sportretował Robert De Niro.

zdj. Warner Bros.