Tobin Bell wraca jako Jigsaw. Pierwsze zdjęcie z planu horroru „Piła X”

Trwają prace na planie dziesiątego już rozdziału filmowego cyklu „Piła”, który trafi do widzów w przyszłym roku. Nowe zdjęcia z planu dają nam pierwsze spojrzenie na wracającego do serii Johna Kramera, głównego antagonisty znanego lepiej jako Jigsaw.

Pod koniec października potwierdzono, że Tobin Bell będzie częścią obsady dziesiątego filmu z serii „Piła” i ponownie wcieli się w rolę Johna Kramera, twórcę zabójczych prób charakteru, którym poddawanych było już dziesiątki nieszczęśników. Cały czas nie wiemy, w jaki sposób jego postać zostanie wkomponowana w historię, ale biorąc pod uwagę, że Jigsaw już od dawna nie żyje, będą to najpewniej sceny retrospekcji. Jedną z nich uchwycono na pierwszych zdjęciach z planu.

Wszystkie odsłony serii horrorów zebrały w globalnej kasie ponad miliard dolarów. Po raz ostatni „Piła” gościła na ekranach kin w 2017 roku za sprawą produkcji „Piła: Dziedzictwo”. W zeszłym roku doczekaliśmy się natomiast premiery spin-offu o tytule „Spirala”. Reżyserią „Piły X” zajmuje się Kevin Greutert, który pracował przy częściach „Piła VI” i „Piła 3D” i jako montażysta miał swój udział przy powstawaniu pierwszych pięciu odsłon. Kinowy debiut horroru „Piła X” został zaplanowany na 27 października 2023 roku.

zdj. Lionsgate