Tom Clancy „Polowanie na Czerwony Październik” – przegląd ofert na książkę

2 października 2019 roku do sprzedaży trafiło wznowienie książki „Polowanie na Czerwony Październik” od Wydawnictwa Znak Horyzont. W 1990 roku na jej podstawie John McTiernan nakręcił film pod tym samym tytułem, w którym główne role zagrali Sean Connery i Alec Baldwin. We wpisie znajdują się informacje o debiutanckiej powieści Toma Clancy'ego oraz przegląd ofert z księgarni internetowych.

O książce

Trwa zimna wojna. Radziecki okręt podwodny „Czerwony Październik” wbrew rozkazom sowieckiej admiralicji kieruje się ku wybrzeżom Stanów Zjednoczonych.

Jakie zamiary ma Marko Ramius, kapitan nowoczesnej i nieuchwytnej dla radarów łodzi podwodnej? Czy zgodnie z zapewnieniami Rosjan stanowi zagrożenie dla Amerykanów?

Istnieje prawdopodobieństwo, że Ramius chce przekazać Amerykanom okręt, oczekując w zamian azylu politycznego. Rozkaz śledzenia „Czerwonego Października” i rozwiązania zagadki dostaje amerykański kapitan Jack Ryan. Tymczasem władze radzieckie wysyłają w pogoń za dezerterem całą flotę atlantycką. Nie mogą dopuścić do przechwycenia okrętu podwodnego przez wroga, potwierdzając tym samym przypuszczenia amerykańskiego wywiadu.

Polowanie na Czerwony Październik - książka (Wydawnictwo Znak Horyzont)

Gdzie kupić?

Pełny przegląd ofert

źródło: zdj. główne Paramount Pictures / materiały prasowe Wydawnictwo Znak Horyzont