Tom Cruise będzie miał WIELKI HIT. Jego film znowu opanuje kina?

W lipcu do kin z nową niemożliwą do zrealizowania misją powróci Tom Cruise. Wszystko wskazuje na to, że siódma odsłona filmowej serii akcji będzie wielkim hitem. Prognozy zapowiadają najlepsze otwarcie spośród wszystkich dotychczasowych odsłon z przygodami Ethana Hunta.

Nowa część „Mission: Impossible” nawiąże do sukcesu „Top Gun: Maverick”?

Tom Cruise spędza ostatnie dni na promowaniu swojego nowego filmu wspólnie z jego obsadą na premierach w Europie. Ekipa pojawiła się ostatnio w Rzymie i Londynie. Do premiery „Mission: Impossible — Dead Reckoning, Part One” twórcy filmu odwiedzą jeszcze kilka innych miast i wygląda na to, że kampania promocyjna nowej produkcji studia Paramount Pictures przynosi rezultaty.

Najnowsze prognozy zapowiadają, że film w ciągu pięciodniowego weekendu (premiera w środę 12 lipca) zbierze od amerykańskich widzów około 90 mln dolarów. Na standardowe, trzydniowe otwarcie ma przypaść z tej kwoty przynajmniej 65 mln dolarów. Niektórzy analitycy sugerują nawet, że z trzech dni film może zgromadzić 80 mln dolarów, co byłoby rekordowym wynikiem w historii serii. Eksperci przewidują, że najnowsza część popularnej franczyzy napędzanej przez Cruise'a może okazać się kolejnym spektakularnym hitem aktora, który w zeszłym roku opanował kina dzięki przebojowej kontynuacji filmu „Top Gun”. Film zebrał z kin prawie 1,5 mld dolarów.

Sprawdź też: Opis drugiego sezonu „Lokiego” i obsada ujawnione. Co z postacią Jonathana Majorsa?

Analitycy przewidują, że widzowie postrzegają nową część „Mission: Impossible”  jako swego rodzaju duchowego następcę „Mavericka”, mimo że obydwie serie nie mają ze sobą nic wspólnego. Obecnie rekordowym otwarciem może pochwalić się w ramach serii poprzednia odsłona z 2018 roku, która zebrała 61,2 mln dolarów w trzy dni. Na pozostałych miejscach znajdują się „Mission: Impossible II” z 2000 roku (57,8 mln dolarów), „Mission: Impossible: Rogue Nation” (55,5 mln dolarów), „Mission: Impossible III” (47,7 mln dolarów), „Mission: Impossible” (45,4 mln dolarów) i „Mission Impossible: Ghost Protocol”  (12,8 mln dolarów).

źródło: hollywoodreporter.com / zdj. ChinaImages / Depositphotos.com