Tom Cruise i jego kolejny kaskaderski wyczyn. Nowe zdjęcie z „Mission: Impossible 7”

Tom Cruise wróci tego lata do kin z kolejną, siódmą już odsłoną serii „Mission: Impossible”. Aktor wcielający się od lat w Ethana Hunta tym razem będzie chciał zaimponować widzom, wykonując skok z klifu na pędzącym motocyklu. Zobaczcie nowe zdjęcie pokazujące jeden z największych wyczynów kaskaderskich w historii kina.

Cruise dokonał na planie filmu „Mission: Impossible – Dead Reckoning” kolejnego spektakularnego wyczynu – skoku ze spadochronem z pędzącego motocyklu. Scena została nagrana we wrześniu 2020 roku w Norwegii i będzie jednym z najbardziej widowiskowych elementów nowej produkcji.

Tak w jednym z wywiadów Cruise opisywał trudności związane z kręceniem sceny, do której przygotowywano się rok:

Gdyby pojawił się silniejszy wiatr, to mógłby spaść z rampy. Helikopter, z którego kręcono scenę, też był problemem, ponieważ istniało ryzyko, że podczas rozpędzania się po rampie zostanę uderzony kamieniem. Nie wiedzieliśmy też, jak zachowa się motocykl podczas kręcenia sceny. Po zjechaniu z rampy miałem około sześciu sekund, aby otworzyć spadochron, i nie chciałem utknąć z motocyklem. Jeśli by do tego doszło, to nie skończyłoby się to dobrze.

bike-head.jpg 

O czym opowie „Mission: Impossible – Dead Reckoning”?

Ethan Hunt (Tom Cruise) i jego zespół IMF rozpoczynają swoją najniebezpieczniejszą misję. Są na tropie nowej, przerażającej broni, która zagraża ludzkości. Muszą zdążyć, zanim broń wpadnie w niepowołane ręce. Stawką jest kontrola nad przyszłością i losami świata. Kiedy mroczne siły z przeszłości Ethana zbliżają się, rozpoczyna się śmiertelny wyścig dookoła globu. W obliczu tajemniczego, wszechpotężnego wroga Ethan jest zmuszony uznać, że nic nie ma większego znaczenia niż jego misja – nawet życie tych, na których mu najbardziej zależy.

Dwie finałowe „Mission: Impossible” będą ze sobą ściśle połączone. Pierwsza odsłona, „Dead Reckoning” trafi do kin 14 lipca tego roku. Obok Cruise'a w głównych rolach powrócą znani z poprzednich filmów: Vanessa Kirby jako Biała Wdowa, Rebecca Ferguson jako Ilsa i Simon Pegg jako Benji Dunn. Główna obsada filmu pojawi się również w zaplanowanej już na czerwiec 2024 roku części ósmej, która będzie wielkim finałem trwającego od niemal trzydziestu lat cyklu widowisk akcji.

 

źródło: empireonline.com / zdj. Paramount Pictures