Tom Cruise powraca jako Maverick na nowych zdjęciach z kontynuacji „Top Gun”

Studio Paramount Pictures zaczyna powoli rozkręcać kampanię promocyjną filmu „Top Gun: Maverick”, który wreszcie zawita do kin w maju tego roku. Zobaczcie nowe zdjęcia przedstawiające Toma Cruise'a oraz Milesa Tellera.

Po ponad 30 latach w służbie amerykańskiej marynarce wojennej, Pete „Maverick” Mitchell (Tom Cruise) jest tam, gdzie powinien być – na szczycie. Jest mistrzowskim pilotem, testującym najnowocześniejsze maszyny. Staje na czele spec-grupy szkolącej pilotów do udziału w misji, jakiej dotąd nie było. Spotyka porucznika, Bradleya „Roostera” Bradshawa (Miles Teller), syna swojego przyjaciela, Nicka „Goose'a” Bradshawa, który zginął przed laty podczas jednej z misji. Maverick musi stawić czoła niepewnej przyszłości oraz wydarzeniom z przeszłości. Stawia wysokie wymagania tym, którzy zostali wybrani do niebezpiecznej misji.

Sprawdź też: Premiery Netflix na kwiecień 2022 – kompletna lista filmów i seriali.

Film wyreżyserował Joseph Kosinski do scenariusza, który napisali Peter Craig, Justin Marks i Eric Warren Singer. Premierę produkcji „Top Gun: Maverick” zapowiedziano na 27 maja.

Tom Cruise i Val Kilmer powracają w filmie do swoich ról z pierwszej części filmu z 1986 roku. W obsadzie są także Miles Teller, który zagrał dorosłego syna Goose’a, najlepszego przyjaciela Mavericka, oraz Jennifer Connelly, Charles Parnell jako admirał, Jay Ellis jako pilot myśliwca, Bashir Salahuddin jako inżynier oraz Danny Ramirez jako kolejny pilot myśliwca. Monica Barbaro zagrała z kolei młodą pilotkę myśliwca i dziewczynę bohatera granego przez Milesa Tellera, a Thomasin McKenzie wcieliła się w córkę postaci granej przez Jennifer Connelly.

Tom Cruise w filmie Top Gun: Maverick

Miles Teller w filmie Top Gun: Maverick

Tom Cruise w filmie Top Gun: Maverick

źródło: Total Film / zdj. Paramoun Pictures