Tom Hanks gwiazdą amerykańskiej wersji komedii „Mężczyzna imieniem Ove” od twórcy „Marzyciela”

Marc Forster, reżyser „World War Z”, „Quantum of Solace” i „Marzyciela”, stanie za kamerą amerykańskiej przeróbki „Mężczyzny imieniem Ove”. W głównej roli pojawi się Tom Hanks.

Oryginalny film, szwedzki komediodramat sprzed siedmiu lat, opowiada historię Ove Lindahla, starszego mężczyzny opłakującego swoją, zmarłą pół roku wcześniej, małżonkę. Uporządkowane życie bohatera do góry nogami wywraca pojawienie się pewnej czteroosobowej rodziny, która wprowadza się do domu po drugiej stronie ulicy. Produkcja, będąca adaptacją bestsellerowej powieści Fredrika Backmana, opisywana jest jako afirmująca życie, ciepła komedia o miłości i nieoczekiwanej przyjaźni. 

Za scenariusz amerykańskiego remake'u odpowie dwukrotnie nominowany do Oscara, David Magee („Życie Pi”, „Mary Poppins powraca”). Dodajmy, że scenarzysta współpracował już z Forsterem przy okazji dramatu „Marzyciel” opisującego życie Jamesa Matthew Barriego. Produkuje Fredrik Wikström Nicastro z ramienia SF Studios oraz między innymi sam Tom Hanks. Prace na planie mają ruszyć w tym roku

Źródło: Deadline / zdj. Warner Bros.