Tom Hanks i Liev Schreiber w pierwszym fragmencie „Asteroid City”. Festiwalowa premiera już jutro

Uczestnicy Festiwalu Filmowego w Cannes już w najbliższy wtorek otrzymają okazję do obejrzenia jedenastego filmu w reżyserii Wesa Andersona. Tymczasem, w oczekiwaniu na polską premierę „Asteroid City”, którą wyznaczono na połowę czerwca, zerknijcie na pierwszy klip z filmu.

Wes Anderson wraca z nowym filmem. Gwiazdorska obsada „Asteroid City”

Asteroid City” będzie poetycką medytacją na temat sensu życia. Produkcja przeniesie widzów do fikcyjnego miasteczka prosperującego na amerykańskiej pustyni w roku 1955. Nowa opowieść twórcy „Kuriera Francuskiego z Liberty” rozegra się w ramach specjalnego zjazdu przewidzianego dla młodych studentów i uczniów z całej Ameryki oraz ich rodziców. To miejsce niosące ze sobą naukowe konkursy, lekkie zajęcia rekreacyjne, komedie, dramaty, romanse i znacznie więcej. 

Jak przystało na twórcę „Grand Budapest Hotel”, w filmie nie mogło zabraknąć widowiskowej obsady. W iście gwiazdorskim ansamblu „Asteroid City” występują m.in. Scarlett Johansson („Czarna Wdowa”), Jason Schwartzman („Fargo”), Rupert Friend („Homeland”), Maya Hawke („Stranger Things”), Jeff Goldblum („Thor: Ragnarok”), Matt Dillon („Dom, który zbudował Jack”), Bryan Cranston („Breaking Bad”), Margot Robbie („Barbie”), Tom Hanks („Elvis”), Tilda Swinton („Suspiria”), Adrien Brody („Patrz jak kręcą”), Jeffrey Wright („Batman”), Liev Schreiber („Ray Donovan”), Hong Chau („Wieloryb”), Willem Dafoe („Wiking”) oraz Steve Carell („Biuro”). 

Scenariusz do „Asteroid City” Anderson napisał wspólnie z Romanem Coppolą („Kochankowie z Księżyca. Moonrise Kingdom”). Ścieżkę dźwiękową raz jeszcze przygotował Alexandre Desplat, francuski kompozytor, z którym autor współpracował m.in. przy okazji „Grand Budapest Hotel”, „Fantastycznego Pana Lisa” czy „Wyspy psów”.

Szerszą kinową premierę „Asteroid City” zaplanowano na 16 czerwca.

Zdj. Focus Features