Tom Holland jako przestępca z psychicznymi zaburzeniami w serialu Apple'a

Tom Holland wystąpi w kolejnym projekcie opracowanym dla platformy Apple TV+. Aktor, którego niedawno oglądaliśmy w filmie „Cherry”, podpisał kontrakt na zagranie w serialowej antologii o osobach cierpiących na zaburzenia psychiczne.

Holland pojawi się w serialu jako Billy Milligan, który pod koniec lat 70. ubiegłego wieku został oskarżony o napad z bronią w ręku oraz trzy gwałty. Podczas procesu psychologowie zdiagnozowali u niego zaburzenie osobowości rozszczepionej na 24 różne postaci. Prawnicy Milligana dowodzili przed sądem, że przestępstw dokonały dwie alternatywne osobowości ich klienta. Billy Milligan był tym samym pierwszą osobą, która zastosowała w procesie sądowym taką linię obrony i pierwszym, który został z tego powodu uniewinniony.  Mężczyznę skierowano na leczenie psychiatryczne i spędził w szpitalu 10 lat.

Napisaniem scenariusza do serialu oraz jego wyprodukowaniem zajmie się Akiva Goldsman pracujący przy takich filmach jak „Piękny umysł”, „Jestem legendą” oraz „Stephanie”.

źródło: deadline.com / zdj. Sony Pictures