Tom Sturridge główną gwiazdą serialu „Sandman” od Netfliksa?

Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że w październiku wystartują prace na planie serialowego „Sandmana”. Wygląda na to, że Netflix znalazł już głównego gwiazdora produkcji.

Według najnowszych informacji serwisu Collider główną rolę w serialu Netfliksa negocjuje obecnie Tom Sturridge. Aktor jest już podobno na końcowym etapie podpisywania kontraktu, po tym jak wygrał casting, pokonując dwóch kontrkandydatów. Na początku tego roku Sturridge pojawił się na przesłuchaniu do roli, kiedy o kontrakt walczyli jeszcze Tom York („Poldark”) i Colin Morgan („Merlin”). Tom Sturridge występował do tej pory w takich produkcjach jak „Velvet Buzzsaw”, „Sweetbitter”, „Podwójna randka”, „The Hollow Crown” i „Czekając na wieczność”.

Serialowa adaptacja Netfliksa wprowadzi spore zmiany względem materiału źródłowego i przystosuje historię głównego bohatera do realiów XXI wieku. Otrzymaliśmy już potwierdzenie, że akcja serialu zabierze nas do 2021 roku. Jak na razie nie wiemy, kiedy serial zadebiutuje na platformie Netflix i ile odcinków będzie liczył pierwszy sezon, ale możemy zakładać, że premiera nastąpi w drugiej połowie 2021 roku. Prace na planie mają wystartować w październiku.

Scenarzystą i showrunnerem serialu jest wspomniany wyżej Allan Heinberg pracujący między innymi przy scenariuszu do filmowych przygód Wonder Woman.

źródło: collider.com / zdj. Fox Searchlight Pictures