Tomasz Kołodziejczak odchodzi z Egmontu po 27 latach. Wiemy, kto go zastąpi

W największym komiksowym wydawnictwie w Polsce odpowiadającym za publikowanie zarówno tytułów Marvela, jak i DC dochodzi do kluczowych zmian. Po 27 latach pracy dla Story House Egmont z firmą pożegna się Tomasz Kołodziejczak. Zastąpi go Martyna Chrzanowska.

Tomasz Kołodziejczak stojący na czele Działu Komiksów i Gier w Story House Egmont Sp. z o.o. podjął decyzję o odejściu z wydawnictwa z dniem 30 czerwca bieżącego roku.  Podczas 27 lat pracy dla firmy Kołodziejczak pełnił różne funkcje, m.in. redaktora magazynu „Kaczor Donald”, Dyrektora Wydawniczego Czasopism i Dyrektora Pionu Książek. Od 10 lat jako Dyrektor z sukcesem zarządzał Pionem Komiksów i Gier Planszowych budując jego silną pozycję na polskim rynku. Tak informację o odejściu Kołodziejczaka skomentowała Marika Bark, Business Area Director Kids w Story House Egmont:

Tomasz Kołodziejczak zarządzał biznesem z wielkim entuzjazmem i kompetencjami. Bez jego poświęcenia i ciężkiej pracy nie bylibyśmy w tym miejscu, w którym jesteśmy dzisiaj.

Obowiązki Tomasza Kołodziejczaka z dniem 1 maja br. obejmie Martyna Chrzanowska. Jako Kierownik Działu Komiksów i Gier będzie zarządzała polskim zespołem i raportowała bezpośrednio do Ulfa Lundin Nilssona – Dyrektora Działu Komiksów w Szwecji i w Danii. Martyna Chrzanowska jest związana z wydawnictwem od 10 lat, od 2020 roku pełniła funkcję Kierownika Działu Handlowego.

zdj. Michał Najberg