Tommy Lee Jones i Jenna Ortega w nowym thrillerze od twórcy „Tajemnic Los Angeles”

Platforma Paramount+ nabyła prawa do dystrybucji kryminalnego dramatu „Finestkind” z gwiazdorską obsadą. Produkcja wyreżyserowana przez Briana Helgelanda zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i na kilku zagranicznych rynkach doczeka się premiery w streamingu.

Gwiazdami „Finestkind” są Tommy Lee Jones („Ścigany”), Ben Foster („Aż do piekła”), Toby Wallace („Zęby mleczne”) i Jenna Ortega („Następstwa”). Film do własnego scenariusza wyreżyseruje wspomniany Brian Helgeland, laureat Oscara za scenariusz do filmu „Tajemnice Los Angeles”, w którym zagrali Kevin Spacey, Russell Crowe, Guy Pearce oraz Kim Basinger.

Film opowiada o dwóch przyrodnich braciach, którzy po latach wychowywania przez różnych ojców spotykają się ponownie w dorosłym życiu. Kiedy jeden z nich odkrywa, że jego ojcu pozostało zaledwie kilka miesięcy życia, wchodzi w niebezpieczny układ z syndykatem zbrodni, co stawia go i jego brata przeciwko bostońskiemu podziemiu przestępczemu.

Projekt pozostaje w przygotowaniu od 2018 roku, a z głównymi rolami w ostatnich latach łączeni byli między innymi Jake Gyllenhaal, Ansel Elgort oraz Zendaya. Prace na planie ruszą w połowie kwietnia w mieście New Bedford w stanie Massachusetts. Premierę zaplanowano na platformie Paramount+ na końcówkę bieżącego roku. Serwis zapewnił sobie prawa do dystrybucji w Stanach Zjednoczonych, Australii, Kanadzie, a także w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Włoszech, Szwajcarii i Korei Południowej, gdzie usługa zostanie uruchomiona w drugiej połowie roku. Na pozostałych rynkach dystrybucją zajmie się 101 Studios.

źródło: hollywoodreporter.com / zdj. Netflix  / Miramax Films