Nowe „Squid Game” przyciągnęło miliony widzów! TOP 10 filmowych i serialowych nowości na Netflix

Przed nami kolejnej zestawienie najpopularniejszych seriali i filmów na Netflix. W ostatnich dniach najmocniej uwagę widzów przyciągał program „Squid Game: Wyzwanie”, który pomimo kiepskich recenzji zgromadził przed telewizorami milionową widownię. Co jeszcze oglądaliśmy na Netfiksie?

Nowe „Squid Game” jednak przyciągnęło widzów. Milionowa oglądalność na Netflix

Ogromny sukces koreańskiego serialu „Squid Game” zaowocował nie tylko zamówieniem drugiego sezonu, ale też postawieniem na rozszerzenie uniwersum o program typu reality show. W produkcji „Squid Game: Wyzwanie” grupa uczestników walczy o nagrodę w wysokości 4,56 mln dolarów. Podobnie jak w serialu, aby móc sięgnąć po górę gotówki trzeba przebrnąć przez serię zadań i wykazać się zmysłem strategicznym, siłą charakteru oraz zdolnością zawierania sojuszy. Program został fatalnie przyjęty przez krytyków i początkowo nie byli z niego zadowoleni także sami widzowie. Z czasem odbiór wśród szerokiej widowni drastycznie się zmienił i „Squid Game: Wyzwanie” pozytywnie ocenia teraz aż 85% widzów. Na chwilę po premierze było to tylko 22%! 

Reality show bazujące na „Squid Game” przyciągnęło też milionową widownię i było najpopularniejszą produkcją w ofercie Netfliksa na przestrzeni ostatniego tygodnia. Pierwsze pięć odcinków wygenerowało aż 85,7 mln godzin wyświetlania. Co jednak istotne i warte zauważenia, w nowym systemie mierzenia oglądalności opracowanym przez platformę Netflix oznacza to, że produkcja zanotowała aż 20,1 mln wyświetleń. Mimo wygenerowania większej liczby godzin taką widownią nie mogły pochwalić się największe hity Netfliska z ostatnich miesięcy, czyli: „Sex Education” (97,6 mln godzin i 12 mln wyświetleń) oraz „One Piece” (140,1 mln godzin, ale 18,5 mln wyświetleń).

Squid Game wyzwanie

Najpopularniejsze seriale na Netflix TOP 10

 1. „Squid Game: Wyzwanie”
 2. „The Crown” sezon 6
 3. „Uliczka CoComelon”
 4. „Światło, którego nie widać”
 5. „Matt Rife: Natural Selection”
 6. „Młody Sheldon” sezon 1
 7. „Scott Pilgrim zaskakuje”
 8. „First Wives Club” sezon 1
 9. „Ucieczka z Twin Flames”
 10. „Mike Birbiglia: The Old Man and The Pool”

Najpopularniejsze filmy na Netflix TOP 10

 1. „Leo”
 2. „Najlepsze święta w życiu”
 3. „Zabójca”
 4. „Do zobaczenia na Wenus”
 5. „Świąteczna burza”
 6. „Potrójna granica”
 7. „Kronika świąteczna”
 8. „Grinch”
 9. „Ocalony”
 10. „Niezapomniane święta”

zdj. Netflix