„Top Gun: Maverick” w listopadzie na Blu-ray i 4K UHD. Co z polskimi wydaniami?

Najgłośniejszy film tego roku zmierza powoli na mały ekran. Produkcja Top Gun: Maverick cały czas walczy co prawda o śrubowanie swojego świetnego wyniki w kinach, ale znamy już konkretny termin jej debiutu zarówno w cyfrowej dystrybucji, jak i na fizycznych nośnikach DVD, Blu-ray i 4K UHD.

Domowy oddział wytwórni Paramount Pictures potwierdził, że film Top Gun: Maverick zawita do cyfrowej dystrybucji już 23 sierpnia. Data ta obejmuje jak na razie przede wszystkim rynek amerykański. Polska data premiery cały czas nie została jeszcze potwierdzona przez serwisy zajmujące się cyfrową dystrybucją. Na płyty DVD, Blu-ray i 4K UHD film Top Gun: Maverick” trafi natomiast 1 listopada – ponownie data ta obejmuje rynek amerykański. Nieco wcześniej, bo 31 października film pojawi się na płytach w Wielkiej Brytanii. Wśród przygotowanych wydań znajdzie się standardowe wydanie oraz limitowany steelbook. Nośnik Ultra HD Blu-ray zapewni widzom obraz w rozdzielczości 4K z systemem Dolby Vision i oryginalną ścieżką dźwiękową w formacie Dolby Atmos. Taką samą specyfikację będzie posiadała też wersja udostępniona w cyfrowej dystrybucji. Na płytach znajdziemy ponad 110 minut materiałów dodatkowych odsłaniających kulisy produkcji oraz materiały z treningu, w ramach którego ekipa przygotowywała się do kręcenia zdjęć w samolotach myśliwskich.

Top Gun Maverick steelbook

Materiały dodatkowe w filmie Top Gun: Maverick

  • Cleared For Take Off
  • Breaking New Ground
  • A Love Letter To Aviation
  • Forging The Darkstar
  • Masterclass with Tom Cruise – Cannes Film Festival
  • Teledysk Hold My Hand
  • Teledysk  I Ain't Worried
  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One zwiastun

Czy Top Gun: Maverick dostanie polskie wydania Blu-ray i 4K UHD?

Wraz z premierą jednego z najgłośniejszych tytułów tego roku, powraca pytanie o przyszłość wydawniczą produkcji studia Paramount Pictures na polskim rynku. Do stycznia 2022 roku za dystrybucję filmów produkowanych przez wytwórnię Paramount odpowiadała na naszym podwórku Filmostrada. Wraz z jej wycofaniem się z biznesu studio straciło przedstawiciela w naszym kraju i do dzisiaj nic w tej kwestii  – przynajmniej oficjalnie  – się nie zmieniło. Pocieszenia możemy szukać jednak w zagranicznych edycjach, które będą zawierały polską wersję językową.

Aktualizacja: Istnieje jednak szansa na to, że sięganie po zagraniczne edycje nie będzie koniecznie i doczekamy się w najbliższych miesiącach polskich wydań z filmem „Top Gun: Maverick”. Jak wynika z najnowszych informacji, wydawaniem filmów studia Paramount Pictures zajmie się w Polsce dystrybutor Galapagos. Jak na razie nie możemy jeszcze potwierdzić, jak będą wyglądały plany wydawnicze na najbliższe miesiące, ale nietrudno wyobrazić sobie, że film „Top Gun: Maverick” będzie w nich obecny.

Jak na razie mamy pewność, że napisy w języku polskim i lektora znajdziemy między innymi we włoskich wydaniach zarówno na nośniku Blu-ray, jak i 4K UHD. We Włoszech Top Gun: Maverick zawita na sklepowe półki 31 października i dostępny będzie w standardowym wydaniu Blu-ray, standardowej edycji 4K UHD i steelbooku 4K UHD. Wstępnie pojawiają się też informacje sugerujące, że polska wersja dostępna będzie w niemieckich edycjach, które zadebiutują 3 listopada. Dodatkowo możemy potwierdzić, że wydania Blu-ray i 4K UHD przygotowują też Czesi, gdzie film Top Gun: Maverick  ukaże się w listopadzie. Jak udało nam się ustalić, znajdzie się w nich polski lektor i napisy.

6508034_sd-min.jpg 14986-min.jpg

zdj. Paramount Pictures