„True Detective: Night Country” – nowe nazwiska w obsadzie hitowego kryminału. Kto pojawi się obok Jodie Foster?

HBO dopisało kolejne nazwiska do obsady czwartego sezonu kryminalnej antologii „Detektyw”, którego wyprodukowaniem zajmie się Barry Jenkins („Kolej podziemna”). Kto pojawi się na ekranie obok wcielających się w główne role Jodie Foster i Kali Reis?

Historia nowego sezonu, posługującego się podtytułem „Night Country”, skoncentruje się na detektyw Liz Danvers (Foster) oraz Evangeline Navarro (Reis), które starają się rozwiązać sprawę zniknięcia sześciu mężczyzn pracujących na arktycznej stacji badawczej Tsalal. Zdjęcia będą kręcone na Islandii

W ramach nowego raportu castingowego z serią połączono grenlandzką artystkę Akę Niviânę, Isabellę Star Leblanc („Long Slow Exhale”) i Joela D. Montgranda („Altered Carbon”). W obsadzie są już: John Hawkes („Deadwood”), Christopher Eccleston („Pozostawieni”), Fiona Shaw („Andor”), Finn Bennett („Domina”) and Anna Lambe („Trickster”).  

Napisaniem scenariusza do czwartego sezonu zajęła się Issa López mająca w swoim dorobku takie produkcje jak „Tygrysy się nie boją”, „600 mil” oraz „Labirynt namiętności”. Swój udział przy tworzeniu historii ma także Alan Page Arriaga („Lśniące dziewczyny”, „Fear the Walking Dead”) pełniący też funkcję producenta wykonawczego. Wyprodukowaniem nowej serii zajmie się Barry Jenkins („Moonlight”). Issa López pełni również funkcję showrunnerki, reżyserki oraz producentki wykonawczej. Jedną z producentek będzie też sama Foster. Pozostałymi producentami wykonawczymi są Anonymous Content, Mari Jo Winkler, Matthew McConaughey, Woody Harrelson, Cary Joji Fukunaga oraz Nic Pizzolatto.

Poniżej pełny opis fabuły:

Kiedy w Ennis na Alasce zapada długa zimowa noc, bez śladu znika sześć osób obsługujących Arktyczną Stację Badawczą Tsalal. Aby rozwiązać tę sprawę, policjantki Liz Danvers (Jodie Foster) i Evangeline Navarro (Kali Reis) będą musiały zmierzyć się z mrokiem, także tym, który noszą w sobie, i stanąć twarzą w twarz z niedającymi spokoju prawdami, które kryją się pod wieczną zmarzliną.

źródło: Deadline / zdj. HBO