Trylogia „Rambo” i „Nieśmiertelny” trafią w Polsce na Blu-ray i 4K UHD. Co wiemy o wydaniach?

Polski dystrybutor Studio N mający na swoim koncie wydania Blu-ray i 4K UHD sięga po kolejne klasyki kina lat 80. ubiegłego wieku. Na listopad zapowiedziano premierę pierwszych w naszym kraju edycji Blu-ray i 4K UHD z filmem „Nieśmiertelny” oraz nowych wydań z trylogią „Rambo”, która do tej pory jedynie częściowo była reprezentowana w Polsce na niebieskim nośniku. Co wiemy o specyfikacji wydań?

Studio N przygotowuje na 24 listopada nową porcję swoich wydań DVD, Blu-ray i 4K UHD. Dystrybutor, który polskim klientom przedstawił się jak na razie głównie za sprawą kilku wydań z filmem „Terminator 2: Dzień sądu” zapowiedział powiększenie swojej oferty o edycje DVD, Blu-ray i 4K UHD z filmem „Nieśmiertelnyw reżyserii Russella Mulcahy'ego, którego gwiazdami są Christopher Lambert, Sean Connery i Clancy Brown oraz trylogią serii „Rambo” prowadzonej przez Sylvestra Stallone'a.

W ofercie pojawią się standardowe wydania DVD, Blu-ray i 4K UHD w plastikowych opakowaniach i tym razem w ofercie zabraknie steelbook. Na 24 listopada zapowiedziano premierę pojedynczych edycji z filmem „Nieśmiertelny” na DVD, Blu-ray i 4K UHD oraz każdą z trzech odsłon serii Rambo. Dodatkowo trylogia doczeka się zbiorczych edycji na każdym z trzech nośników.

Sprawdź też: „Top Gun: Maverick” – gdzie zamówić polskie wydania Blu-ray i 4K UHD? Ruszyły preordery na steelbooki.

Każdy z filmów, zarówno z trylogii Rambo, jak i „Nieśmiertelny” dostępne będą na Blu-ray i 4K UHD z oryginalną wersją językową w formacie DTS HD 5.1. Jeśli chodzi o polską wersję językową, to możemy liczyć na lektora i napisy. W przypadku trylogii Rambo będzie to lektor w formacie Dolby Digital 2.0, a film „Nieśmiertelny” otrzyma dźwięk w formacie Dolby Digital 5.1. Źródłem dla wydań z wszystkimi filmami będą zremasterowane wersje przygotowane przez Studio Canal. Trzeba jednak odnotować, że żaden z filmów nie doczeka się na nośniku Ultra HD Blu-ray wersji wyposażonej w system obrazu HDR. Będą to więc wydania zawierające jedynie obraz SDR.

Lista wydań Blu-ray i 4K UHD z filmami „Nieśmiertelny” i „Rambo”:

original-26237878-niesmiertelny-blu-ray-4kblu-ray-min.jpg original-26232957-rambo-pierwsza-krew-min.jpg

źródło: Filmozercy.com / zdj. Studio N