Trzeci „Avatar” znowu zaliczy opóźnienie? James Cameron potrzebuje 2 lat na dokończenie filmu

James Cameron podzielił się z nami aktualizacją na temat postępu prac nad trzecią częściąAvatara”. Reżyser przyznał, że film potrzebuje jeszcze dwóch lat na postprodukcje, co oznacza, że prace nad dopieszczaniem efektów specjalnych mogą trwać do ostatnich dni przed premierą.

Avatar 3” potrzebuje jeszcze 2 lat na postprodukcje. Będzie opóźnienie?

W grudniu zeszłego roku doczekaliśmy się premiery drugiego „Avatara”, na który musieliśmy czekać trzynaście lat. Przerwa pomiędzy kolejną odsłoną nie będzie już tak duża, ale nie oznacza to wcale, że nie może zaliczyć kolejnego poślizgu. Cameron pojawił się ostatnio w Nowej Zelandii, gdzie gościł na jednej z branżowych konferencji. Reżyser wykorzystał tę okazję do udzielenia nowych informacji na temat aktualnego statusu trzeciej części swojej serii. Cameron przyznał, że czeka go jeszcze 2 lata wyjątkowo gorączkowej postprodukcji. Zdjęcia do filmu zostały już ukończone jeszcze w grudniu 2020 roku i od tego czasu ekipa zajmuje się głównie efektami specjalnymi.

Okazuje się jednak, że cały czas James Cameron ma przed sobą całkiem sporo pracy i niewykluczone, że film może zostać ukończony dopiero na chwilę przed premierą. Taka perspektywa może w pewnym momencie doprowadzić do tego, że Disney zdecyduje o przesunięcie premiery, aby być pewnym, że w razie jakiegoś opóźnienia nie będzie zmuszony do przerywania kampanii promocyjnej.

Studio już kilkukrotnie przekładało premierę „Avatara 3”. Do czerwca tego roku utrzymywano datę debiutu wyznaczoną na 20 grudnia 2024 roku, czyli dwa lata po premierze filmu „Avatar: Istota wody”. Pierwotnie film miał debiutować w kinach jeszcze w grudniu 2015 roku! W kolejnych latach film przesuwany był na 2016, 2017 i 2018 rok. Teraz data premiery wyznaczona jest na 19 grudnia 2025 roku. Jeśli wszystko poszłoby jednak zgodnie z planem, to piąta część serii ma wejść do kin pod koniec 2031 roku, czyli 22 lata po premierze pierwszego filmu!

źródło: TVNZ / zdj. Disney