Trzeci sezon „Euforii” jednak nie powstanie? HBO wydało oświadczenie

Serial „Euforia” widzieliśmy ostatnio na ekranach ponad dwa lata temu. Od dłuższego czasu HBO przekonywało nas, że produkcja doczeka się trzeciej serii i gdy wydawało się, że gwiazdorska obsada poprzednich dwóch rozdziałów serialu Sama Levinsona jest gotowa, aby zameldować się na planie, pojawiły się szokujące informacje o całkowitej rezygnacji z projektu.

Sydney Sweeney zapowiadała powrót na plan „Euforii”. Serial anulowano?

Aktualizacja: Stacja HBO wydała oficjalny komunikat, w którym informuje, że scenariusz do trzeciego sezonu nie jest gotowy i Sam Levinson nadal pracuje nad historią, dlatego pierwotnie zaplanowany termin zdjęć zostaje przesunięty. Obsada otrzymała pozwolenie na zaangażowanie się w inne projekty. HBO przekonuje jednocześnie, że „Euforia” nadal ma powrócić z trzecim sezonem w 2025 roku.

Dosłownie kilka dni temu Sydney Sweeney przekonywała fanów czekających na powrót „Euforii”, że prace na planie trzeciego sezonu wystartują w ciągu najbliższych tygodni. Po wielu miesiącach przygotowywania scenariusza oraz planowania harmonogramu, który pozwoliłby wszystkim aktorom powrócić na plan, wydawało się więc, że HBO w końcu rozpocznie prace nad nowymi odcinkami popularnego serialu, ale z najnowszych przecieków wynika, że w siedzibie stacji doszło do nagłej zmiany zdania.

Od miesięcy głównym problemem w zaplanowaniu terminu zdjęć do trzeciej serii były wypełnione po brzegi innymi projektami harmonogramy gwiazd serialu, które od 2019 roku kiedy to „Euforia” debiutowała na antenie HBO, zyskała zdecydowanie większą rozpoznawalność i stała się rozchwytywanymi gwiazdami. Trudno było pogodzić napięte grafiki takich aktorów i aktorek jak: Zendaya, Jacob Elordi, Colman Domingo, Hunter Schafer i Austin Abrams.

Euforia sezon 3 sydney sweeney

Fanów uspokoiła ostatnio Sydney Sweeney, która w marcowym wywiadzie dla brytyjskiego magazynu GQ przyznała, że rozpocznie zdjęcia do trzeciego sezonu „Euforii” w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Aktorka nie chciała zdradzać żadnych szczegółów na temat tego, co wydarzy się w nowych odcinkach, ale z jej wypowiedzi wynikało, że miała już okazję przeczytać scenariusz, bo zapowiadała, że „widzowie będą naprawdę zaskoczeni tym, czym będzie trzeci sezon” i przyznała, że podobnie jak dwa poprzednie sezony przyniesie widzom coś zupełnie nowego.

Obsada „Euforii” jest zbyt popularna? Dlatego HBO Max anulowało serial?

Tymczasem w piątek w siedzibie HBO miała zapaść decyzja o całkowitym porzuceniu planów na nakręcenie trzeciego sezonu „Euforii”. Źródło odpowiedzialne za te informacje potwierdza, że prace na planie nowej serii serialu Sama Levinsona miały rozpocząć się tego lata, ale z jakiegoś powodu nie udało się wcielić tych planów w życie i w piątek przedstawiciele HBO mieli poinformować gwiazdy „Euforii”, że ich grafik dotyczący serialu już nie obowiązuje i mogą zwolnić go dla innych projektów.

Nie jest jasne, czy ostatecznie nie udało się przywrócić wszystkich gwiazd i dlatego HBO całkowicie zrezygnowało z realizacji trzeciej serii, czy przyczyna leży gdzie indziej. Warto w tym miejscu przypomnieć, że ostatnio Levinson spotkał się z falą krytyki przy okazji wypuszczenia serialu „Idol”, który nie tylko zbierał słabe oceny, ale też zaliczył fatalną oglądalność.

Euforia obsada serialu HBO

O tym, czy „Euforia” faktycznie została anulowana, dowiemy się w najbliższych tygodniach. Jeśli zaczną napływać do nas informacje o rozpoczęciu prac na planie, fani będą mogli odetchnąć z ulgą, ale jeśli tak się nie stanie, to wydaje się, że plany na trzecią serię faktycznie zostały pogrzebane.

źródło: worldofreel.com / zdj. HBO