Trzeci sezon serialu „Mindhunter” nie powstanie w najbliższej przyszłości

Potwierdzają się ostatnie informacje na temat niepewnej przyszłości serialu „Mindhunter” od Netfliksa. Amerykański gigant ogłosił właśnie, że główne gwiazdy produkcji nie są już związane umowami z projektem nadzorowanym przed Davida Finchera.

Najnowsze doniesienia z obozu Netfliksa jasno pokazują, że przyszłość serialu została obecnie zawieszona, a reżyser i producent wykonawczy David Fincher w pełni koncentruje się w tym momencie nad swoimi innymi projektami. To sprawiło, że Netflix nie zamierzał przedłużyć umów z głównymi gwiazdami serialu. Kontrakty podpisane przez Jonathana Groffa, Annę Torv i Holta McCallany'ego wygasły i aktorzy mogą koncentrować się w pełni na swoich innych projektach.

W oficjalnym oświadczeniu Netflix przyznał, że David Fincher koncentruje się obecnie na tworzeniu swojego filmu „Mank” oraz drugiego sezonu serialu „Love, Death and Robots” – obydwa projekty powstają dla amerykańskiej platformy streamingowej.

David koncentruje się na wyreżyserowaniu swojego pierwszego filmu dla Netfliksa pod tytułem „Mank” oraz na wyprodukowaniu drugiego sezonu „Love, Death and Robots”. Może ponownie odwiedzić świat serialu „Mindhunter” w przyszłości, ale na razie czuł, że aktorzy nie może powstrzymywać aktorów przed szukaniem innych projektów, podczas gdy on sam zajmuje się kolejnymi produkcjami.

Netflix nie wyklucza więc, że powstanie trzeci sezon serialu, ale mamy już pewność, że nie stanie się to w najbliższej przyszłości. Najwcześniej serial mógłby powrócić na platformę w okolicach 2022 roku. Teraz jednak przy planowaniu harmonogramu Netflix będzie musiał brać pod uwagę nowe zobowiązania zarówno Finchera, jak i głównej obsady.

źródło: Ew.com / zdj. Netflix