„Tubular Bells” – rocznicowe wydanie pierwszej płyty Mike'a Oldfielda już w sprzedaży [CD i VINYL]

26 maja 2023 roku do sprzedaży na nośnikach fizycznych trafiło nowe wydanie albumu „Tubular BellsMike'a Oldfielda. Jego dystrybutorem w naszym kraju jest Universal Music Polska. Poniżej szczegóły edycji CD i LP.

O albumie

Wytwórnie fonograficzne Virgin EMI RecordsMercury Records i Universal Music Polska zapraszają do wysłuchania albumu „Tubular Bells” (50th Anniversary Edition).

Tubular Bells (50th Anniversary Edition) - okładka wydań CD i LP

Rocznicowe wydanie „Tubular Bells”, debiutanckiej płyty Mike'a Oldfielda, zawiera zupełnie nowy master z Abbey Road z wykorzystaniem oryginalnego miksu Milesa Showella z 1973 roku. Tylko na winylu znajduje się utwór „Tubular X” (po raz pierwszy zamieszczony na europejskiej i japońskiej edycji oficjalnego soundtracku „The X-Files: The Album" od Elektra Records/Warner Music Group) – interpretacja kultowego tematu Marka Snowa z kinowego filmu „Z archiwum X: Pokonać przyszłość” (1998). Remiks „Tubular Beats” powstał we współpracy z YORK, podobnie jak oryginalny „Mike Oldfields Single (Theme from Tubular Bells)”, stworzony w odpowiedzi na nieautoryzowane amerykańskie wydawnictwo (dostępny wyłącznie na LP). Po raz pierwszy od ponad dekady uwzględniono również oszałamiający „Tubular Bells/In Dulci Jubilo”, który powstał z myślą o ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku. Wydawnictwo zawiera również niepublikowane wcześniej demo, które artysta nagrał pięć lat temu. „Tubular Bells 4 Intro” jest nie tylko zwieńczeniem niesamowitej kariery, ale i możliwe, że ostatnim nagraniem Oldfielda.

Na początku lat 70-tych XX wieku nieznany nikomu 20-letni Mike Oldfield zadebiutował albumem, na którym zagrał praktycznie na każdym możliwym instrumencie. Płyta była nie tylko debiutem wschodzącego artysty, ale i zupełnie nowej wytwórni Richarda BransonaVirgin Records. Niezwykle ambitna i odważna współpraca w końcu się opłaciła. Oldfield stał się jednym z najbardziej znanych i cenionych muzyków w Wielkiej Brytanii, natomiast Virgin Records jest dziś jedną z najbardziej wpływowych wytwórni płytowych na świecie. Na szczyt wyniósł ich właśnie „Tubular Bells” – fenomen, który podbił brytyjskie listy przebojów oraz został nagrodzony Grammy. Do jeszcze większej popularności płyty przyczyniło się wykorzystanie jej fragmentu w filmie „Egzorcysta” (1973) Williama Friedkina.

Mike Oldfield komentuje:

Słuchając dziś muzycznych wylewów uczuć pogrążonego w lęku nastolatka, trudno uwierzyć, że to naprawdę ja sprzed 50 lat. Muzyka nie brzmi tak nerwowo, ale tylko ja znam lata pracy i stresu, które doprowadziły do powstania „Tubular Bells”. Wszystko to działo się na żywo – pierwsze występy bez drugich szans i studyjnych sztuczek, do których obecnie jesteśmy przyzwyczajeni. Kiedy pracowałem nad „Tubular Bells”, nie sądziłem, że ktokolwiek go usłyszy, nie mówiąc już o świętowaniu jego rocznicy pięć dekad później! Dziękuję wszystkim, którzy słuchali go przez te lata.

Wydanie CD – digisleeve

Tubular Bells (50th Anniversary Edition) - wydanie CD

Tubular Bells (50th Anniversary Edition) - wydanie CD (tył)

Tracklista:

1. Tubular Bells – Part One (1973 Original Mix) (25:29)
2. Tubular Bells – Part Two (1973 Original Mix) (23:21)
3. Tubular Bells 4 Intro (2017 Demo – previously unreleased) (8:33)
4. Tubular Bells/In Dulci Jubilo (Music for the Opening Ceremony of the London 2012 Olympic Games) (11:24)
5. Tubular Bells (Mike Oldfield & York Remix) (9:49)

Czas trwania płyty: 78:36   

Gdzie kupić?

Wydanie LP – czarne

Tubular Bells (50th Anniversary Edition) - wydanie LP (czarne)

Tubular Bells (50th Anniversary Edition) - wydanie LP (tył)

Tracklista:

LP 1 – Side 1

1. Tubular Bells – Part One (1973 Original Mix – Half Speed Master by Miles Showell)

LP 1 – Side 2

1. Tubular Bells – Part Two (1973 Original Mix – Half Speed Master by Miles Showell)

LP 2 – Side 1

1. Tubular Bells 4 Intro (2017 Demo – previously unreleased)
2. Tubular Bells/In Dulci Jubilo (Music for the Opening Ceremony of the London 2012 Olympic Games)

LP 2 – Side 2

1. Tubular X
2. Tubular Bells (Mike Oldfield & York Remix)
3. Mike Oldfield's Single (Theme from Tubular Bells)

Gdzie kupić?

Album „Tubular Bells” (50th Anniversary Edition) w wersji cyfrowej (10 utworów, czas trwania: 140:05) do posłuchania tutaj i na Spotify:

źródło zdj. i mat. prasowych (w tym audio i video): Virgin EMI Records / Mercury Records / Universal Music Polska