TVP szykuje kolejny serial wojenny. „Zatoka szpiegów” ma być hitem 2024 roku

Telewizja Polska szykuje kolejny serial oryginalny. Już w styczniu odbędzie się premiera „Zatoki szpiegów”, której akcja rozgrywa się w Gdyni i Gdańsku latem 1940 roku. To ma być największa premiera początku roku na TVP1.

TVP szykuje nowy serialowy hit. Tak zapowiada się polski serial historycznyZatoka szpiegów

Zakończyły się zdjęcia do nowego polskiego serialu o II wojnie światowej. Produkcję przygotowało TVP, które chce, aby „Zatoka szpiegów” była najgłośniejszym tytułem w styczniowej ramówce. Emisję zaplanowano w niedzielnym paśmie wieczornym na antenie TVP1. Serial będzie nawiązywał swoją fabułą do wielu prawdziwych wydarzeń takich jak wizyta w Gdyni pancernika „Bismarck” czy przechwycenie danych o misjach niemieckich okrętów podwodnych. Na pierwszy sezon złoży się 9 odcinków, które emitowane będą od stycznia w niedzielę o 20:20.

Zatoka szpiegów” to historia Franza Nuemanna, młodego oficera Abwehry, który zdobywa konsekwentnie kolejne szczeble kariery. Gdy odkrywa swoje polskie pochodzenie, decyduje się zostać alianckim szpiegiem. Jego zadaniem jest zdobywanie informacji o działaniach Kriegsmarine podczas bitwy o Atlantyk. Zagrożony dekonspiracją, podejrzewany o zdradę przez Niemców i Polaków, Franz musi dokonać wyboru między rodziną, ojczyzną, a miłością.

zatoka szpiegow tvp serial

Reżyserem serialu jest Michał Rogalski, zdobywca Nagrody za Scenariusz na Festiwalu Filmowym w Montrealu za film „Letnie przesilenie”. Scenariusz napisali Michał Godzic i Wojciech Lepianka. W głównych rolach na ekranie pojawią się: Bartosz Gelner jako Franz, Karolina Kominek jako Greta, Mariusz Bonaszewski jako Kessler, Wiktoria Supryn jako Ilse, Michał Balicki jako Engel, Maria Świłpa jako Anna.

źródło: deadline.com / zdj. TVP