Twórca „Anihilacji” chciałby móc nakręcić „Sagę o Potworze z Bagien”

Mając w dorobku takie filmy jak „Ex Machina”, czy „Anihilacja”, Alex Garland dał się poznać jako twórca zdolny do budowania specyficznych audiowizualnych doświadczeń. Parę lat temu, artysta był zainteresowany przeniesieniem na wielki ekran komiksowej serii „Swamp Thing”, której najpopularniejsza i najbardziej przełomowa interpretacja należy oczywiście do słynnego Alana Moore'a. W nowym wywiadzie Garland zdradza, dlaczego jego wersja „Sagi” nigdy nie powstanie.

Alan Moore jest znany z tego, że nie aprobuje żadnych przedsięwzięć adaptacyjnych własnego dorobku. Konsekwentnie, czy mówimy tu o „StrażnikachZacka Snydera, czy o nowej wersji HBO, czy serialu o Potworze z Bagien, pod żadną z produkcji nazwisko Moore'a się nie pojawia. Ponieważ autor jest tak niechęty, by jego dzieła ożywały w jakimkolwiek medium poza tym komiksowym, Garland ujawnia, że nie byłby w stanie zabrać się za którekolwiek z nich:

To bardzo skomplikowane, bo bardzo, bardzo kocham „Swamp Thinga”. Mówiąc, że chce go zrobić, nie mówiłem wprost. Problemem jest dla mnie to, że Alan Moore, który napisał te części „Sagi”, które tak kocham, mówił bardzo, bardzo jasno, że nie chce, by ktokolwiek adaptował jego dzieła. Nie mógłbym pracować nad „Swamp Thingiem” z tego właśnie powodu. Mam zbyt duży szacunek i podziw dla Alana Moore'a. No ale mogę o tym fantazjować, pomarzyć o tym. Myślę, że kluczowe pytanie w tym przypadku to „jak zaadaptować coś, co nie chce być zaadaptowane?”

Trudno nie zrozumieć zdania Garlanda, aczkolwiek i my będziemy zapewne fantazjować, jak mógłby wyglądać świat Zieleni okiem reżysera równie wizjonerskiego co autor „Anihilacji”. A Wy? Chcielibyście zobaczyć jego wersję „Sagi o Potworze z Bagien”? A może uważacie, że serialowy „Swamp Thing” od platformy DC Universe udowodnił, że dzieła Moore'a faktycznie nie da się skutecznie zaadaptować? Dajcie znać w komentarzach. 

Źródło: Comicbook.com / zdj. DC Comics