Twórca „Big Short” przygotuje dla HBO serię o poszukiwaniu szczepionki na COVID-19

Adam McKay („Big Short”, “Vice”) zrealizuje dla HBO nowy miniserial. Produkcja będzie adaptacją zapowiedzianej niedawno książki dziennikarza New York Timesa, Brendana Borrella zatytułowanej „The First Shot” i opisującej rzeczywiste poszukiwania szczepionki na COVID-19.

McKay zajmie się produkcją z ramienia swojej firmy Hyberobject Industries. Producentami wykonawczymi miniserii będą też Todd Schuman i sam Borrell. „The First Shot” doczeka się publikacji nakładem wydawnictwa Sugar23 Books. Na ten moment nie ma planów na pojawienie się książki w polskim przekładzie.

Zgodnie z zapowiedziami zarówno książka, jak i jej adaptacja poruszą temat „globalnego wyścigu szczepionkowego” i udziale zarówno wielkich korporacji, jak i działających w nich jednostek, dających z siebie wszystko by odnaleź sposób na ratowanie życia. „The First Shot” podejmuje też otoczkę polityczną, towarzyszącą pracom nad szczepionką i przybliża naukowe tło wciąż nierozwiązanego problemu.

McKay założył Hyperobject Industries jeszcze w zeszłym roku. W październiku producent podpisał pięcioletni kontrakt z HBO, w ramach którego ma przygotować na potrzeby stacji i powiązanych z nią usług streamingowych szereg serii telewizyjnych. Pierwsza z nich ma przybliżyć ustalenia śledztwa w sprawie śmierci Jeffreya Epsteina. McKay pracuje też z reżyserem „Parasite”, Bongiem Joon-ho celem wyprodukowania serii telewizyjnej adaptującej głośny, nagrodzony Oscarem film. 

Źródło: Deadline / zdj. Paramount