Twórca „Historii małżeńskiej” nakręci adaptację powieści „Biały szum”. Adam Driver z główną rolą

Najnowsze doniesienia wskazują, że reżyser Noah Baumbach odnalazł kolejny projekt. O ile doczekają się one potwierdzenia, twórca „Historii małżeńskiej” zajmie się wyreżyserowaniem adaptacji „Białego szumu”, głośnej powieści Dona DeLillo. 

Informacja o następnym filmie Baumbacha znalazła się na portalu Production Weekly. W obsadzie mają znaleźć się Adam Driver (z którym reżyser współpracował niedawno przy „Historii małżeńskiej”) i Greta Gerwig („Lady Bird”). Prace na planie „Białego szumu” mają rozpocząć się w czerwcu tego roku. Na ten moment inne szczegóły nie zostały ujawnione.

Warto dodać, że „Biały szum” Dona DeLillo ukazał się w Polsce nakładem wydawnictwa Rebis. Poniżej znajdziecie oficjalny opis powieści:

Głównym bohaterem powieści jest pracownik uniwersytetu, kierownik katedry badań nad hitleryzmem. On, jego żona i syn odczuwają przemożny lęk przed śmiercią, która stanowi motyw przewodni książki. To, że Hitler, śmierć i węże odgrywają tak istotną rolę w "Białym szumie", nie zmienia faktu, iż jest to jedna z najzabawniejszych, a zarazem najpoważniejszych powieści amerykańskich, jakie napisano w dwudziestym wieku. Przez wielu uznawana jest za powieść kultową.

Źródło: Comicbook / Rebis / zdj. Netflix