Miał podbić kina, a został wielkim niewypałem. Nowy film science fiction zmierza na Disney+

Nowy rok na platformie Disney+ rozpoczniemy od premiery jednej z najbardziej wyczekiwanych premier ostatnich miesięcy. W styczniu do serwisu zawita film „Twórca”, który miał okazać się kinowym przebojem i aspirował do miana najlepszego widowiska science fiction ostatnich lat. Ostatecznie skończyło się na dużym rozczarowaniu – zarówno finansowym, jak i jakościowym.

Miał być najlepszym filmem science fiction 2023 roku. Za chwilę trafi na Disney+

Platforma Disney+ szykuje na początek 2024 roku głośną premierę filmową. W styczniu do oferty serwisu trafi film „Twórca” w reżyserii Garetha Edwardsa, który zasłynął jak twórca „Łotra 1” i „Strefy X”. Film debiutował na dużym ekranie we wrześniu tego roku i zarówno studio, jak i widzowie pokładali w nim spore nadzieje. Disney liczył na finansowy sukces, a miłośnicy gatunku science fiction mieli nadzieję na świetne widowisko, które zdoła zapisać się, o ile nie na kartach kina, to być może wśród najlepszych premier roku. Finalnie „Twórca” zawiódł widzów i okazał się także finansową porażką.

Wśród krytyków pozytywnie film z Johnem Davidem Washingtonem w roli głównej oceniło tylko 66% recenzentów. Wśród widzów wynik ten wyniósł 76%, ale w kinach film zebrał zaledwie 103 mln dolarów. Przy budżecie wynoszącym 80 mln dolarów oznacza to około 30 mln dolarów strat dla Disneya – do studia trafiał mniej więcej połowa wpływów z kin.

Kiedy „Twórca” trafi na Disney+? Jest data premiery

najlepszy film science fiction o sztucznej inteligencji Tworca

Twórca” trafi w Polsce do oferty platformy Disney+ dokładnie 17 stycznia. Widowisko science fiction pojawi się w streamingu w rozdzielczości 4K z systemem obrazu HDR oraz oryginalną ścieżką dźwiękową Dolby Atmos. W przypadku polskiej wersji językowej możemy liczyć na lektora i napisy.

Historia rozgrywa się podczas wojny pomiędzy ludźmi a siłami sztucznej inteligencji. Obserwujemy jak były agent służb specjalnych, zostaje zrekrutowany do zlikwidowania nieuchwytnego architekta technologii. Tytułowy Twórca wynalazł broń, która może przyczynić się do zakończenia wojny, ale też niesie niebezpieczeństwo dla całej ludzkości. Joshua (John David Washington)  wraz z zespołem docierają do miejsca, gdzie odkrywają, że bronią będącą zagrożeniem dla świata, którą mieli zniszczyć, jest sztuczna inteligencja w postaci małego dziecka.

Disney+ cena w Polsce. Ile kosztuje Disney Plus?

Na początku grudnia serwis Disney+ podniósł w Polsce ceny abonamentu. Za miesięczną subskrypcję trzeba zapłacić aktualnie 37,99 zł, czyli 9 zł więcej niż do tej pory. Cena rocznego abonamentu wynosi aktualnie 379,90 zł, a nie tak jak teraz 289,90 zł.

Netflix, HBO Max, Disney+ cena platform w Polsce – która jest najtańsza?

Serwis Cena miesięcznego abonamentu  Cena rocznego abonamentu Liczba urządzeń w ramach jednego konta Treści 4K
Netflix plan podstawowy 29,00 zł  Brak opcji 1  Nie
Netflix plan standardowy 43,00 zł  Brak opcji 2  Nie
Netflix plan standardowy+ 52,99 zł  Brak opcji 2+ 1 w osobnym gospodarstwie domowym  
Netflix plan premium 60,00 zł  Brak opcji 4  Tak
Netflix plan premium+ 69,99 zł lub 79,98 zł  Brak opcji 4+1 lub 2 w osobnym gospodarstwie domowym  Tak
HBO Max 29,99 zł 234,99 zł 3  Tak
Disney+ 37,99 zł 379,90 zł 4  Tak
Prime Video 10,99 zł 49,00 zł 3  Tak
MGM 16,99 zł  Brak opcji 3  Nie
Apple TV+  34,99 zł 349,99 zł 5  Tak
SkyShowtime 24,99 zł 198,98 zł 3  Nie

zdj. Piotr Adamowicz / depositphotos.com / Disney