Twórca „Mandy” nakręci horror fantasy dla A24. O czym opowie „Nekrokosm”?

Panos Cosmatos, czyli twórca psychodelicznego dreszczowca „Mandy” z brawurową główną kreacją Nicolasa Cage'a powróci z nowym filmem. Reżyser nakręci dla studia A24 fantasy horror zatytułowany „Nekrokosm”.

Choć dokładniejszy opis fabuły następnego obrazu Cosmatosa nie został jeszcze ujawniony, źródła serwisu The Hollywood Reporter zdołały zebrać o „Nekrokosm” pierwsze informacje. Produkcja zapowiadana jest jako „fantasmagoryczny fantasy-koszmar”. Akcja „Nekrokosm” zostanie osadzona w odległej, obcej galaktyce, w której dochodzi do inwazji złowieszczych sił. Konieczność przetrwania w nowych warunkach doprowadzi głównych bohaterów, dwójkę kochanków, do rozstania. 

Sprawdź też: „Morbius” to kolejny nieudany spin-off „Spider-Mana”? W sieci pojawiły się pierwsze opinie o filmie.

Studio A24, które odpowiadało za takie produkcje jak „Zielony Rycerz”, „Midsommar”, czy „Lighthouse” finansuje przedsięwzięcie i odpowie za globalną dystrybucję. Scenariusz filmu przygotuje Maegan Houang, mająca w dorobku między innymi teksty do serialu „Odpowiednik” produkcji STARZ. Obok A24 w produkcji weźmie udział wytwórnia XYZ Films. Na chwilę obecną nie wiemy, kto pojawi się w głównych rolach, ani kiedy projekt mógłby wejść fazę zdjęciową. 

Źródło Bloody Disgusting / zdj. RLJE Films