Twórca „Niewesołego miasteczka” nakręci film w klimatach Raimiego i Argenta

Kevin Lewis, reżyser debiutującego początkiem tego roku „Niewesołego miasteczka” z Nicolasem Cagem, odnalazł kolejny projekt. Artysta zajmie się przygotowaniem horroru „The Accursed”.

The Accursed” opisywane jest jako połączenie wpływów Sama Raimiego („Martwe zło”), Daria Argenta („Suspiria”) i Jamesa Wana („Obecność”). Główną rolę w filmie zagra Mena Suvari znana przede wszystkim z „American Beauty”. Na ekranie pojawią się też Sarah Grey, Alex Knapp, Meg Foster i Sarah Dumont.

Rzućcie okiem na oficjalny, makabrycznie wydłużony opis fabuły.

Gdy skłócona z nią matka popełnia samobójstwo, Elly (Grey) musi porzucić wolontariat za granicą i powrócić do domu. Zdeterminowaną do sprzedaży rodzinnego domu i sprowadzenia swojego życia na właściwe tory bohaterkę nachodzą przerażające wizje matki. Elly, dręczona poczuciem winy i potrzebą szybkiej ucieczki, przyjmuje propozycję Almy (Suvari) i obejmuje posadę tymczasowej opiekunki pozostającej w śpiączce panny Ambrose. Bohaterka nie wie jednak, że Alma ma wobec niej złowieszcze plany. Wkrótce Elly staje twarzą w twarz z Mary Lynn, łowczynią demonów usiłującą wyzwolić swoją rodzinę spod jarzma przerażającej klątwy. Elly odkrywa nie tylko, że panna Ambrose parała się niegdyś czarną magią, ale że łączyła ją też tajemnicza więź z jej matką. (...)

Za scenariusz filmu odpowiada Rob Kennedy. Na ten moment nie wiemy, kiedy ruszą prace produkcyjne.

źródło: Bloody Disgusting / zdj. Foresight Unlimited