Twórca „Obecności” szykuje nowy horror. Tym razem w formie serialu Prime Video

James Wan, założyciel studia Atomic Monster i twórca najpopularniejszych współczesnych dreszczowców pokroju „Obecności” czy „M3GAN”, ogłosił nowy projekt. Zajmie się przeniesieniem na ekrany powieści „56 Days” autorstwa Catherine Ryan Howard.

Twórca „Obecności” szykuje nowy horror. To będzie serial dla Prime Video

Literacki pierwowzór opisano jako połączenie opowieści kryminalnej z psychologicznym thrillerem erotycznym. Powieść podejmuje postacie Olivera i Ciary, którzy – po przypadkowym spotkaniu w supermarkecie – nawiązują z sobą płomienny romans. Po tytułowych 56 dniach policja zostaje wezwana do mieszkania Olivera i odkrywa na miejscu ofiarę brutalnego zabójstwa. Ponieważ ciało nie nadaje się do identyfikacji śledczy nie wiedzą, co dokładnie wydarzyło się pomiędzy kochankami i które z nich ucierpiało w wyniku zdarzenia. 

Seria na motywach „56 Days” będzie nosiła tytuł „Obsession” i powstanie na zlecenie platformy streamingowej Prime Video. James Wan zajmie się projektem jako główny producent. Z pierwszego raportu dowiedzieliśmy się, że adaptacja przedstawi zarówno toczące się na przestrzeni jednego dnia śledztwo w sprawie zabójstwa, jak i cofnie się do czasu poprzedzających zbrodnię, by przedstawić burzliwą relację dwójki bohaterów. 

Za napisanie scenariusza do serialu odpowiedzą Lisa Zwerling („Ostry dyżur”, „Przebudzenie”) i Karyn Usher („The Rook”, „Kości”). „To będzie ekscytujący i seksowny thriller” – opisał projekt sam James Wan. „Ujęcie tematu [zaproponowane przez Karyn i Lisę] będzie skrojone dla współczesnych widowni, zachowując zarazem prawdziwą wierność wobec gatunku”.

Na chwilę obecną nie wiemy, kiedy dojdzie do premiery serialu

Źródło: Bloody Disgusting / zdj. Warner Bros. Pictures