Twórca „Obecności” wyprodukował kolejny horror. Oto pierwszy plakat

James Wan, który w dorobku ma szereg uznanych współczesnych dreszczowców, w tym „Obecność” i „Wcielenie” wyprodukował kolejny film grozy. Opisywane jako techno-horror „M3GAN” doczekało się właśnie pierwszego plakatu. Zobaczyliśmy go na instagramowym profilu studia Blumhouse.

M3GAN” opowie historię Gemmy (w tej roli pojawi się Allison Williams, znana przede wszystkim z oscarowego „Uciekaj!”), wybitnie uzdolnionej konstruktorki robotów, zatrudnionej w firmie zajmującej się produkcją zabawek. Bohaterka programuje sztuczną inteligencję w M3GAN, tytułowej lalce. Zabawka ma stać się „najlepszym przyjacielem” dzieci, a zarazem mechanizmem, który przejmie część obowiązków od rodziców. Gemma testuje skuteczność zabawki w ramach opieki nad własną siostrzenicą. Jej decyzja szybko przynosi niewyobrażalne konsekwencje.

Za scenariusz filmu odpowiada Akela Cooper („Luke Cage”, „Wcielenie”), która przygotowała tekst na podstawie oryginalnego pomysłu Wana. Reżyserią zajął się Gerard Johnstone („Areszt domowy”). Obok Wana i samej Allison Williams, stanowisko producenckie objął też Jason Blum. W realizację zaangażowane będzie też studio Divide/Conquer  („Piękna i rzeźnik”).

Premierę „M3GAN” zaplanowano na 13 stycznia przyszłego roku.

Źródło: Bloody Disgusting / zdj. Blumhouse