Twórca „Piątego elementu” i „Leona zawodowca” wraca z nowym filmem! Mamy zwiastun

W sieci wylądował debiutancki zwiastun filmu akcji pt. „Dogman”. Obraz jest wielkim powrotem do kina Luca Bessona, twórcy takich hitów jak „Piąty element” czy „Leon zawodowiec”. Francuz pracował przy projekcie jako reżyser, scenarzysta oraz producent. Rzućcie okiem, czy jest na co czekać.

Głównym bohaterem jest mężczyzna, który w dzieciństwie był maltretowany przez ojca i rzucony psom na pożarcie. Zamiast go zaatakować, zwierzęta zaczęły go chronić. W drodze do wyleczenia się z traumy z dzieciństwa protagonista stara się znaleźć własną ścieżkę, nawet jeśli oznacza ona naginanie zasad społecznych i przesadzanie z miłością do psów.

Sprawdź też: Dostaniemy kolejne arcydzieło? Joaquin Phoenix w zwiastunie „Napoleona” Ridleya Scotta!

W tytułowej roli występuje Caleb Landry Jones, amerykański aktor, którego możecie kojarzyć z takich tytułów jak „Nitram” czy „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri”. Obok niego obsadę „Dogmana” tworzą również m.in. Jonica T. Gibbs („Twenties”) oraz Marisa Berenson, słynna modelka z lat 60., która wystąpiła m.in. w „Kabarecie”, „Śmierci w Wenecji” czy „Barrym Lyndonie”. 

Nowy film Bessona trafi do francuskich kin dokładnie 27 września. Zanim obraz trafi do regularnej dystrybucji „Dogmana” najpewniej będą mogli zobaczyć uczestnicy tegorocznej edycji festiwalu w Wenecji. Na ten moment nie znamy jeszcze szczegółów odnośnie polskiej daty premiery.

Źródło: Variety / Zdj. Gaumont