Twórca psychoanalizy i autor „Opowieści z Narnii” dyskutują o Bogu. Anthony Hopkins jako Zygmunt Freud

Do sieci trafił pierwszy kadr z filmu pt. „Freud’s Last Session”, w którym w rolach głównych występują Matthew Goode oraz Anthony Hopkins. Pierwszy z aktorów wciela się w pisarza C.S. Lewisa, z kolei drugi portretuje Zygmunta Freuda, legendarnego twórcę psychoanalizy. Rzućcie okiem.

Akcja filmu rozgrywa się w przededniu II wojny światowej, kiedy to znajdujący się u schyłku życia Freud (Hopkins) zaprasza autora „Opowieści z Narnii” C.S. Lewisa (Goode) do debaty na temat istnienia Boga. Przeplatając przeszłość, teraźniejszość i fantazję, film bada wyjątkową relację Freuda z jego córką Anną (Liv Lisa Fries) oraz niekonwencjonalny związek Lewisa z matką jego najlepszego przyjaciela.

Sprawdź też: James Bond nie może mieć mniej niż 30 lat. Zdaniem producentki młodszym aktorom brakuje „silnej psychiki”

Projekt jest filmową adaptacją sztuki o tym samym tytule, za którą odpowiada Mark St. Germain (również autor scenariusza). Reżyserem „Freud’s Last Session” został Matt Brown. Obok wymienionych wyżej nazwisk obsadowych ekipę aktorską filmu tworzą również Jodi Balfour, Stephen Campbell Moore, Jeremy Northam oraz Orla Brady.

Prace na planie przedsięwzięcia dobiegają końca w Irlandii. Przybliżona data premiery „Freud’s Last Session” jest jeszcze nieznana.

Matthew Goode i Anthony Hopkins jako Zygmunt Freud w filmie Freud's Last Session foto za WestEnd Films.jpg

Źródło: Variety / Zdj. WestEnd Films