Twórca serialu „Watchmen” opowiada o morderstwie w nowym cyklu internetowym

Kwarantanna wyraźnie odbija się na kreatywności wielu artystów. Damon Lindelof wykorzystuje izolację do poszerzenia swoich twórczych horyzontów. Autor seriali „Watchmen” i „Pozostawieni” połączył siły z portalem NextDraft, celem przygotowania opowiadania utrzymanego w klimatach pulpowych kryminałów. 

Opowiadanie nosi tytuł „Something, Something, Something, Murder” i w chwili obecnej może pochwalić się pięćioma rozdziałami (pierwszy z nich nazywa się „I've Never Written A Short Story Before” [„Nigdy Wcześniej Nie Napisałem Opowiadania”]). Zgodnie z zapowiedzią umieszczoną na portalu, kolejne rozdziały mają pojawiać się na stronie cyklicznie. 

Na okładce widzimy czwórkę dzieci wpatrujących się w wizerunek Hilary Clinton, w wersji Lindelofa pozbawionej oka i posiadającej bliznę przecinającą dużą część twarzy. Rzućcie okiem poniżej.

NextDraft jest portalem założonym przez Dave'a Pella. Codziennie pojawiają się na nim zupełnie nowe opowieści, reprezentujące szerokie gatunkowe spektrum, poczynając od skrajnie surrealistycznych do politycznych i prospołecznych. Zakładając stronę, Pellowi przyświecało podobno „odnalezienie sygnału wśród hałasu”. 

„Something Something Something Murder” Lindelofa przeczytacie w tym miejscu.

87C6E2A7-1170-452C-85AF-9084F75CDB27.jpeg

źródło: CBR.com / zdj. NextDraft