Twórca „Detektywa” stworzy okultystyczny horror? Scenariusz jest gotowy

Podczas rozmowy z fanami w trakcie festiwalu filmowego w Austin Nic Pizzolatto, autor oryginalnych sezonów „Detektywa” opowiedział o swoim nowym scenariuszu. Wyjawił, że przygotował go dla wytwórni mającej w dorobku takie dreszczowce jak „M3GAN” czy „Egzorcysta: Wyznawca”.

Pizzolatto nie odpowiada wprawdzie za najnowszą odsłonę „Detektywa” – rolę głównego producenta wykonawczego przejął od niego Barry Jenkins – ale wciąż trzyma się klimatów rodem z pierwszego sezonu tamtego kryminału. Serwis Slash Film donosi, że podczas panelu na Austin Film Festival Pizzolatto wspomniał o kolejnej oryginalnej pracy – tym razem napisanej na zlecenie Blumhouse Studios

„Skontaktowali się ze mną proponując, bym zajął się napisaniem i wyreżyserowaniem nowego horroru. Gotowy scenariusz oddałem im w ubiegłym tygodniu. To będzie coś w stylu okultystycznej opowieści o detektywach” – tłumaczył. „Odbyliśmy jedno konkretne spotkanie, podyskutowaliśmy ze wspólnymi znajomymi (...) A ten pomysł na dreszczowiec był ze mną od jakichś dziesięciu lat. Opowiedziałem im o nim, a oni odparli na to bierzmy się za niego. Zobaczymy, co pomyślą o scenariuszu, ale mam dużą nadzieję, że właśnie tym się zajmę”.

Pizzolatto nie wyjawił, o czym miałby opowiedzieć jego nowy film. Nie wskazano też, kiedy w przybliżeniu moglibyśmy spodziewać się rozpoczęcia prac na planie. Przypomnijmy jednak – w kontekście mrocznych historii kryminalnych – że w drodze na ekran znajduje się obecnie nowy sezon „Detektywa”. W nowym rozdziale produkcji poznamy losy detektywów grany przez Jodie Foster i Evangeline Navarro. Bohaterki spróbują rozwiązać sprawę zniknięcia ośmiu mężczyzn obsługujących arktyczną stację badawczą na Alasce. Policjantk będą musiały zmierzyć się z mrokiem – także tym, który noszą w sobie – i stanąć twarzą w twarz z niedającymi spokoju prawdami, skrywanymi przez wieczną zmarzlinę. Scenariusz czwartego sezonu, noszącego podtytuł „Kraina nocy” – napisała z kolei Issa López mająca w swoim dorobku takie produkcje jak „Tygrysy się nie boją”, „600 mil” oraz „Labirynt namiętności”.

W Polsce nowe odcinki „Detektywa” zadebiutują w nocy z 14 na 15 stycznia przyszłego roku w ramach platformy HBO Max.

źródło: Bloody Disgusting / zdj. HBO