Twórcy animacji „Spider-Man Uniwersum” podpisali nową umowę z Universalem

Phil Lord i Chris Miller podpisali nowy kontrakt ze studiem Universal Pictures, który zakłada, że twórcy oscarowej animacji „Spider-Man Uniwersum” stworzą dla studia nowe filmowe produkcje.

Duet odpowiadający między innymi za takie filmy jak wspomniany „Spider-Man Uniwersum” oraz „21 Jump Street” i „Lego Przygoda” zebrał od widzów dla swoich wcześniejszych wytwórni 3,3 mld dolarów. Teraz twórcy będą zajmowali się głównie przygotowywaniem filmów we współpracy ze studiem Universal Pictures, które będzie miało pierwszeństwo w odpowiadaniu za produkcje nowych projektów duetu. Universal w ostatnich tygodniach mocno rywalizowało z pozostałymi wytwórniami o podpisanie kontraktu z Lordem i Millerem, aż niedawno ogłoszono, że umowa została oficjalnie sfinalizowana.

Kontrakt z Universalem nastawiony jest przede wszystkim na filmowe produkcje, na które mają składać się zarówno komedie, jak i dramaty. Duży nacisk ma zostać podobno położony również na tworzenie filmów, w które zaangażowane będą nieznani jeszcze szerszej publiczności aktorzy. W przypadku telewizyjnych produkcji Phil Lord i Chris Miller nadal będą związani ze studiem Sony Pictures, z którym pięcioletnią umowę podpisali w kwietniu zeszłego roku. W ramach tej umowy dla studia Sony duet ma stworzyć przede wszystkim nowe produkcje osadzone w świecie Spider-Mana.

Do najbliższych planów Lorda i Millera należą filmy „The Last Human” i „Artemis” — adaptacja powieści Andy'ego Weira, autora powieści „Marsjanin”. Pierwszy z nich powstanie jeszcze dla Sony, a drugi dla Foxa. Mówi się, że w obydwa projekty Lord i Miller będą zaangażowali w roli reżyserów.

źródło: Variety.com / zdj. Sony Pictures