Twórcy „Gry o Tron” zaadaptują bestsellerową powieść science fiction

Netflix zapowiedział kolejny projekt realizowany na mocy kontraktu, który platforma streamingowa podpisała z Davidem Benioffem i D.B. Weissem. Twórcy hitowej „Gry o Tron” podejmą się adaptacji słynnej chińskiej powieści science fiction wchodzącej w skład cyklu „Wspomnienie o przeszłości Ziemi” autorstwa Liu Cixina. Serialową ekranizację pierwszego tomu zatytułowanego „Problem trzech ciał” wyprodukują Rian Johnson („Na noże”) i Rosamund Pike („Zaginiona dziewczyna”).

W chwili obecnej Benioff i Weiss zajmują się przygotowaniem scenariusza widowiska. W pracach nad tekstem serialu bierze udział również Alexander Woo, wspótwórca „Terroru” na AMC. Twórcy „Gry o Tron” opisali trylogię Cixina jako „najambitniejsze science fiction, jakie czytali, zabierające czytelników w podróż od lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku na kraniec czasu”. Pierwowzór opisuje historię pierwszego kontaktu ludzkości z obcą rasą. Książki ukazały się na polskim rynku nakładem Domu Wydawniczego Rebis. Oficjalny opis znajdziecie poniżej.

Poza Johnsonem i Pike do serii dołączyli również Ram Bergman oraz twórcy reprezentujący studio Plan B, którego właścicielami są Brad Pitt, Jeremy Kleiner i Dede Gardner. Autor cyklu powieści, Liu Cixin dołączył do projektu, jako konsultant, obok Kena Liu, odpowiedzialnego za anglojęzyczne tłumaczenie „Wspomnienia o przeszłości Ziemi”. 

W 2015 roku książka otrzymała nagrodę Hugo dla najlepszej powieści, po raz pierwszy w historii przyznanej tłumaczonemu tekstowi. Znalazła się także w finale nagród: Nebula, Prometheus, Locus, Johna W. Campbella. Mark Zuckerberg, twórca Facebooka, wybrał ją do swojego klubu książkowego Year of the Books jako jedną z najbardziej wartych przeczytania książek 2015 roku, a prezydent Barack Obama zabrał ją na urlop na Hawajach.

Tajny chiński projekt z czasów Mao przynosi przerażające konsekwencje kilkadziesiąt lat później. Początek XXI wieku - po serii samobójstw wybitnych fizyków, śledztwo prowadzi do tajemniczej sieciowej gry "Trzy ciała", której celem jest uratowanie mieszkańców planety zagrożonej oddziaływaniem grawitacyjnym trzech słońc. Świat tej gry nie jest jednak fikcją...

E7BB7495-31BC-4BAF-8495-060BEC937402.jpeg

Źródło: Deadline / zdj. Rebis