Twórcy „Uciekaj!” i „Death Stranding” łączą siły! Oto pierwsza zapowiedź gry Jordana Peele’a i Hidea Kojimy

Choć z jego współpracy z Guillermo del Toro nie wyniknął upragniony przez fanów reboot „Silent Hilla”, legendarny projektant gier wideo Hideo Kojima połączył siły z innym cenionym filmowcem. Przy okazji gali The Game Awards 2023 do sieci zawitała pierwsza zapowiedź gry „OD”, który wiceprezes Konami szykuje z samym Jordanem Peele'em („Uciekaj!”, „Nie!”).

By oficjalnie ogłosić współpracę nad nowym – choć będącym przedmiotem plotek od kilku ostatnich lat – projektem w Peacock Theater w Los Angeles pojawili się obaj główni pomysłodawcy gry. Peele i Kojima potwierdzili, że nad tytułem „OD” (od „overdose” – przedawkowania) działają wspólnie z deweloperami Microsoftu, zaś nowa gra – przynajmniej w obecnej fazie – zmierza ekskluzywnie na konsole Xbox Series.

„Działamy wspólnie z Xbox Game Studios z wykorzystaniem ich technologii zezwalającej na granie z wykorzystaniem chmury. Wyzwanie, które sobie postawiliśmy opiera się na stworzeniu nowego, niezwykle unikalnego i immersyjnego doświadczenia gry. A wręcz – nowej formy mediów” – opowiedział o grze sam Hideo Kojima, twórca i reżyser takich uznanych tytułów jak „Death Stranding”, „Snatcher” czy serii „Metal Gear”. 

Pierwszy teaser produkcji potwierdza, że w nowej grze Kojimy ponownie pojawią się hollywoodzkie gwiazdy. Po zaangażowaniu do „Death Stranding” Normana Reedusa („The Walking Dead”), japoński projektant nawiązał współpracę z Sophią Lillis („Dungeons & Dragons: Złodziejski honor”), Hunter Schafer („Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży”) oraz Udo Kierem („Łowcy”). Całą trójkę zobaczycie w powyższej zapowiedzi. 

Na chwilę obecną nie wiemy, kiedy „OD” miałoby doczekać się premiery. Nie wyjawiono też, czy z czasem możemy oczekiwać wersji na inne platformy. Warto dodać, że w międzyczasie Hideo Kojima pracuje też nad kontynuacją „Death Stranding”. Sequel obsypanej nagrodami gry z 2021 roku doczekał się pierwszej zapowiedzi jeszcze podczas ubiegłorocznego The Game Awards. Niestety – poza przybliżonym terminem premiery, do której ma dojść na przełomie 2024 i 2025 roku – nie opisano jeszcze, czego możemy spodziewać się po tej produkcji. 

Źródło: Games Radar / Bloody Disgusting / zdj. Xbox Studios / Microsoft