Tych premier w streamingu nie możecie przegapić! Nowość science fiction i hitowy polski film

To dopiero środek tygodnia, a w streamingu pojawiły się już wyjątkowo ciekawe nowości. Przede wszystkim warto dzisiaj zajrzeć do oferty platform Netflix oraz Apple TV+. Pierwsza z nich zaoferowała nam największy polski hit ostatnich lat, a druga przynosi kolejny świetny serial science fiction.

Netflix TOP 10 dzisiaj – Nowa Akademia Pana Kleksa zaczyna podbój streamingu

Netflix proponuje dzisiaj swoim widzom jeden z największych polskich hitów kinowych ostatnich lat. Do oferty serwisu trafiła bowiem nowa „Akademia Pana Kleksa” wyreżyserowana przez Macieja Kawulskiego. Produkcja przyciągnęła tłumy widzów na kinowe sale – na seanse sprzedano prawie 3 mln biletów, co jest piętnastym najlepszym wynikiem w Polsce po 1989 roku.

Nowa „Akademia Pana Kleksa” to uwspółcześnioną wersją klasycznej bajki Brzechwy, która przemawia swoją treścią i formą do najmłodszych widzów, ale wchodzi także w dialog ze starszymi widzami, którzy wciąż pamiętają kultową ekranizację z lat 80. Film opowiada historię pozornie zwykłej dziewczynki – Ady Niezgódki – która trafia do tytułowej Akademii, żeby poznać świat bajek, wyobraźni i kreatywności. Przy pomocy wybitnego i szalonego pedagoga profesora Ambrożego Kleksa rozwija swoje niesamowite umiejętności, a także wpada na ślad, który pomoże jej rozwikłać największą rodzinną tajemnicę…

Apple TV+  przynosi kolejną nowość science fiction. Jennifer Connelly i Joel Edgerton w obsadzie

Miłośnicy opowieści z gatunku science fiction mogą natomiast cieszyć się kolejną serialową produkcją w tego typu klimacie i ponownie jej dostarczycielem jest platforma streamingowa Apple TV+. Na kilka tygodni po zakończeniu emisji pierwszego sezonu serialu „Constellation”, którego gwiazdą była Noomi Rapace, do serwisu zawitał kolejny intrygujący projekt.

Jest nim serial „Dark Matter” opowiadający historię Jasona Dessena (Joel Edgerton), fizyka, wykładowcy i głowy rodziny, który jest urodzonym szczęściarzem. Wszyscy zazdroszczą mu stanowiska w pracy, pięknej żony (w tej roli Jennifer Connelly) i idealnego wręcz życia. Wszytko zmienia się, kiedy podczas spaceru ulicami Chicago mężczyzna zostaje wciągnięty do innego wymiaru. Po drugiej stronie bohater spotyka portale do niezliczonych alternatywnych wersji samego siebie.

Produkcja została dobrze przyjęta przez krytyków i zebrała 72% pozytywnych recenzji. Średnia ocena wynosi natomiast 7,20 w dziesięciostopniowej skali. Na start do widzów trafiły dwa pierwsze odcinki, a kolejne będą emitowane w tygodniowym odstępie aż do 26 czerwca, kiedy to pojawi się dziewiąty epizod zamykający pierwszą serię.

 

zdj. Netflix