Tyle bluzgów w jednym zwiastunie jeszcze nie było. Olivia Colman i Jessie Buckley jako wyjątkowe sąsiadki

Olivia Colman i Jessie Buckley wystąpiły w kolejnym wspólnym filmie po dramacie „Córka” w reżyserii Maggie Gyllenhaal. Tym razem dwie aktorki zobaczymy w wybornie zapowiadającej się kryminalnej komedii. Przewrotne „Wicked Little Letters” miała zainspirować prawdziwa historia.

Olivia Colman i Jessie Buckley znowu razem. Zagrały w filmie „Wicked Little Letters” 

Film opowie historię ekstrawaganckiej Rose Gooding (w tej roli Buckley), która mieszka w nadmorskim miasteczku tuż obok pobożnej Edith Swan (Colman), z którą nie łączy jej zbyt wiele poza miejscem zamieszkania. Pewnego dnia członkowie lokalnej społeczności zaczynają otrzymywać skandaliczne listy pisane wulgarnym i obscenicznym językiem. Cień podejrzenia szybko pada na Rose, która zostaje uwięziona i traci możliwość opiekowania się córką. Mimo że Rose została odizolowana od mieszkańców, to budzące zgorszenie listy wciąż docierają do adresatów. Próbę rozwiązania ich zagadki podejmuje miejscowa policjantka Gladys Moss, która wraz z grupą zaradnych kobiet rusza tropem prawdziwego sprawcy, aby uwolnić Rose.

Reżyserią zajęła się Thea Sharrock („Zanim się pojawiłeś”). Brytyjka miała też udział w pracach nad scenariuszem, wspólnie z pisarzem Jonnym Sweetem. Producentem filmu jest z kolei Peter Czernin mający w swoim dorobku takie klasyki jak „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” oraz „Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj”.

W brytyjskich kinach film pojawi się dokładnie 23 lutego przyszłego roku.

zdj. Studiocanal