Tytuł serialowego prequela „Pięknej i Bestii” ujawniony

Wygląda na to, że poznaliśmy tytuł serialowego prequela filmu „Piękna i Bestia” oraz kompozytora, który stworzy jego muzyczną oprawę.

Alan Menken odpowiadający za muzykę do oryginalne animacji z 1991 roku potwierdził podczas ostatniego wywiadu, że będzie miał swój udział przy tworzeniu muzyki do serialowego prequela i ujawnił przy okazji jego tytuł. Według kompozytora produkcja szykowana na Disney+ otrzymała tytuł „The Little Town”. Tytuł będzie więc nawiązaniem do jednej z piosenek wykonywanej przez bohaterkę Emmy Watson.

Serial opowie historię głównego złoczyńcy filmu Gastona oraz jego służącego LeFou. W głównych rolach do swoich postaci z aktorskiej wersji animacji powrócą Luke Evans i Josh Gad. Twórcami serialu zostali Eddy Kitsis i Adam Horowitz pracujący wspólnie przy takich projektach jak „Zagubieni”, „Dawno, dawno temu”, czy „Once Upon a Time in Wonderland”. Produkcja będzie utrzymana w klimacie musicalu i ma liczyć 6 odcinków.

Fabuła zostanie osadzona na długo przed wydarzeniami z filmu, a jej zadaniem będzie poszerzenie świata „Pięknej i Bestii”. Jak na razie z projektem nie są związane żadne inne gwiazdy aktorskiej wersji animacji z 2017 roku, w tym Emma Watson i Dan Stevens. Mówi się jednak, że aktorzy mogą ostatecznie pojawić się na ekranie w gościnnych występach.

źródło: variety.com / zdj. Disney